Burdur’da askerlerin corona virüsü testi pozitif çıktı

Burdur Valiliği 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı'nda görev yapan bazı askerlerde Covid-19 tespit edildiğini duyurdu. Konuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı'ndan da açıklama geldi. Bakanlık 23 askerde corona tespit edildiğini belirtti.

Burdur’da askerlerin corona virüsü testi pozitif çıktı

Burdur Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığında vatani görevini yapan 33 askerde Covid-19 vakası tespit edildiği belirtilerek, “Testi pozitif çıkan askerler Burdur Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştır. Yapılan filyasyon çalışmasında pozitif vakalarla temaslı olan askerler kredi yurtlar kurumuna ait yurtlarda izole edilmiş odalara alınmışlardır. Birçoğu asemptomatik olan askerlerimizin tamamının genel sağlık durumu iyidir” denildi.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

*58'nci P.Eğt.A.K.lığı/Burdur'da birliğine yeni katılan yükümlülerimizden 23'ünde COVID-19 vakası tespit edilmiş, söz konusu personel ile teması olabileceği değerlendirilenler 12 Temmuz 2020 tarihinde KYK yurtlarında gözetim altına alınmıştır.

*Pozitif vaka tespit edilen personelimizde herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Personelimizin durumu Sağlık Bakanlığı ile koordineli olarak yakından takip edilmektedir. 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Burdur Corona Covid-19 KYK Milli Savunma Bakanlığı Sağlık Sağlık Bakanlığı son dakika söz
Loading...