Sözcü Plus Giriş

Cesur Başkale kod adlı terörist Vedat Şeker sağ olarak yakalandı

Van İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Özel Harekat timlerince, Başkale ilçesinde yapılan operasyonda Cesur Başkale kod adlı Vedat Şeker isimli teröristin silahıyla birlikte sağ olarak yakalandığı duyuruldu.

Güncellenme: 09:24, 02/03/2020
Cesur Başkale kod adlı terörist Vedat Şeker sağ olarak yakalandı

İçişleri Bakanlığı, iç güvenlik operasyonları kapsamında; Van İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Özel Harekat timlerince, Başkale ilçesinde bir ikamete yapılan operasyonda, Cesur Başkale kod adlı Vedat Şeker isimli teröristin silahıyla birlikte sağ olarak ele geçirildiğini bildirdi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Van Valiliği’nden yapılan açıklamada da şöyle denildi:

* Van İl Jandarma Komutanlığınca, PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; 27 Şubat 2020 tarihinde Başkale ilçesi Esenyamaç Mahallesinde icra edilen operasyonda 2013 yılından beri ‘PKK/KCK Terör Örgütüne Üye Olma’ suçundan aranan 1 bölücü terör örgütü mensubu sağ olarak ele geçirilmiştir.

* Yapılan ev aramasında bölücü terör örgütü mensubuna ait adet piyade tüfeği çok sayıda mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir.

* Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik operasyonlar, yine halkımızın desteğiyle daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecek. İHA

İlginizi ÇekebilirTerörist elebaşı Öcalan'ın tutulduğu İmralı Adası'nda orman yangınıTerörist elebaşı Öcalan'ın tutulduğu İmralı Adası'nda orman yangını
Yayınlanma Tarihi:17:25,