Sözcü Plus Giriş

Corona virüsü önlemi: Duruşmalar 14 Nisan’a kadar ertelendi

Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun (HSK) Corona virüsü (COVİD-19) sebebiyle duruşma ve keşiflerin ertelenmesi konusunun mahkemeler tarafından değerlendirilmesi yönündeki açıklamasının ardından gözler adliyelere çevrildi. İstanbul Adliyesi 14 Nisan'a kadar duruşmaları ertelediğini duyurdu. Sadece tutuklu dosyalar görülecek.

11:45 -
Corona virüsü önlemi: Duruşmalar 14 Nisan’a kadar ertelendi
Can ÖZÇELİK
Sevgim Begüm YAVUZ

Corona virüsü önlemleri kapsamında İstanbul Adliyesindeki duruşmalar 14 Nisan’a kadar yapılmayacak. Bu tarihe kadar adliyede sadece tutuklu sanık ve şüphelilerin yargılandığı davaların duruşmalar görülecek.

Yapılan düzenlemede, 14 Nisan’a kadar tutuklu ve acil işler haricindeki duruşmalar ertelenecek. Bu tarihe kadar olan duruşmalara ilişkin verilecek yeni tarihler dosya taraflarına tebliğ edilecek.

TUTUKLULAR ADLİYEYE GETİRİLMEYECEK

Tutuklu olan dosyalarda da sanık veya şüpheliler adliyeye getirilmeden, cezaevinden SEGBİS yöntemiyle mahkeme salonuna bağlanacak.

Corona virüsü sebebiyle alınan önlemler kapsamında Anadolu Adliyesi’nde bazı mahkemeler duruşmalara ara verdi.

İcra müdürlüklerine personel harici giriş durdurulurken, bazı mahkemelerin bulunduğu koridorlara, hakim odalarına, kalem ve arşivi ile duruşma salonlarına mahkeme personeli haricinde giriş ve çıkışların tedbiren durdurulduğuna ilişkin yazılar da asıldı.

İLGİLİ HABERCorona virüsü tedbirleri kapsamında kapatılan yerler nereler? İçişleri Bakanlığı açıkladı!Corona virüsü tedbirleri kapsamında kapatılan yerler nereler? İçişleri Bakanlığı açıkladı!
Son güncelleme: 19:08 16.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more