Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize’de 33 eserin açılışını yaptı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tartışmaları kendi mecrasından çıkartıp ülkenin ve milletin kutlu yürüyüşünün önünde bir takoz haline getirmeye kalkanlara göz yumamayacaklarını belirterek “Kendi ajandalarını kendi zihin dünyalarındaki hesaplaşmaları bizim üzerimizden görmeye kalkanları ise hiç kusura bakmasınlar asla izin vermeyeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize’de 33 eserin açılışını yaptı!

Hafta sonunu memleketi Rize'de geçirmek üzere dün akşam saatlerinde Rize'nin Güneysu ilçesine gelen Erdoğan, saat 15.30 sıralarında Merkez mahallesindeki evinden çıkarak Rize Valiliği'ne geçti.

Valilik önünde sosyal mesafe kuralına uyularak düzenlenen toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, “1 yıllık ayrılığın ardından bugün sizlerle bir kere daha ata toprağı Rizedeyiz. Toplam yatırım bedeli 525 milyon lira olan 33 kalem eser ve hizmetin toplu açılış törenini yapıyoruz. Emeği geçenleri şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum” diye konuştu.

RİZE’YE LOJİSTİK MERKEZİ

Erdoğan, Rize'ye lojistik merkezi yapacaklarını müjdesini vererek şunları söyledi:

*Lojistik merkezi ile ilgili çalışmalar yapıldı, ihale tamam, bu suretle inşaatı başlayacak.

*Rize'nin girişinde malum lojistik merkezini hayata geçireceğiz. Rize Artvin havalimanın inşaatı hızla devam ediyor yarın orayı da denetlemeye gideceğim.

*Bizzat yerinde havalimanı inşaatını yerinde denetleyip gezip göreceğiz.

*Kasım ayı itibariyle iktidarımızın 18. yılını geride bırakmış olacağız. Dünyada pek çok siyasi partinin toplam ömrünü aşan bir süreyi biz iktidarda geçirme şerefine nail olduk.

*Özellikle milletimiz girdiğimiz her seçimde birinci parti olma unvanını kara kaşımıza, kara gözümüze bakarak vermedi. Milletimiz hizmete bakıyor. Duruşa bakıyor, söylenen söze yapılan işe bakıyor.

*Kararını da ona göre veriyor. Yalan, iftira, karanlık ilişkiler, ülkesine ve milletine husumetleriyle maruf kadro oluşturmak suretiyle milleti aldatabilecekleri sananların foyası kısa sürede ortaya çıkmaktadır.

*Bu hakikatin geçmişten bugüne defalarca yaşadık. Hasbi olmayanlar, samimi olmayanlar, yüreğinde ülke ve millet aşkı dışında hevesler projeler, planlar barındıranlar eninde sonunda gerçek yüzlerini göstereceklerdir.

*Biz kimin ne dediğine değil, milletimizin ne istediğine hangi istikameti gösterdiğine bakarak yolumuza devam edeceğiz. Gereksiz tartışmalarla enerjimizin bölünmesine, vaktimizin zayi edilmesine dikkatimizin dağıtılmasına izin vermeyeceğiz.

*Biz şuanda ekonomimizi ayağa kaldırmaya odaklandık. Biz şuanda Suriye'de ve Kuzey Irak'ta terör örgütlerinin önünü kesmeye odaklandık. Biz şuanda ülkemizin her alanda hak ve çıkarlarını dünyanın her yerinde en ileri seviyede elde etmeye odaklandık.

*Türkiye'nin gerçek sorunları ve gerçek gündemi budur. Bunun dışındaki tartışmalar kiminin bilerek kiminin bilmeyerek içine düştüğü diğer tuzaktan ibarettir.

*“Bir yerde sorun varsa ona kulak kabartmak çözüm bulmak bizim boynumuzun borcudur.

*Ama her sorununun kendi mecrasında ve çapı içinde tutmak şartı ile bu doğrultuda adımlar atılabilir. Tartışmaları kendi mecrasından çıkartıp ülkenin ve milletin kutlu yürüyüşünün önünde bir takoz haline getirmeye kalkanlara göz yumamayız.

*Kendi ajandalarını kendi zihin dünyalarındaki hesaplaşmaları bizim üzerimizden görmeye kalkanları ise hiç kusura bakmasınlar asla izin vermeyeceğiz.

*Türkiye'nin nice meselelerine çözmüş, nice reformları hayata geçirmiş, atılamaz denilen nice adımlar atan bir parti olarak milletimizden bize güvenmesini istiyoruz. Biz milletimize güveniyoruz. İnşallah yarınlar bugünlerden daha güzel olacak.

IMF AÇIKLAMASI

Erdoğan AKP Rize İl Başkanlığı’nda yaptığı konuşmasında ise şunları söyledi:

*Rizemiz hep 5 yıldızlı otellerin yokluğunu çekti. Gelenler kalacak yer bulamıyordu.

*Yarın Ayder’i gezip göreceğiz, ne durumda olduğunu yerinde denetleyeceğiz. Ayder ciddi bir çekim alanı olacak, yolları ve alt yapısı büyük ölçüde bitmiş vaziyette.

*Rize Havalimanı’nı 2022’ye yetiştireceğiz, bunlar Rize’ye Artvin’e geliş gidişleri çok rahatlatacak.

*Yolumuza çıkartılan engellere takılıp kalmayacağız, yapacak çok işimiz var. Biz milletin emanetini sırtında taşıyan bir davayız, milli iradenin üzerinde bir güç tanımadık, tanımıyoruz. 18 yıllık iktidarımız döneminde bahane aramadık, bahanelere sarılmadık, kimsenin hayallerimizle aramıza girmesine izin vermedik.

*Adaletten taviz vermeden mücadelemizi demokrasi, hukuk içinde yürüterek başımız dik şekilde bugünlere kadar geldik. Ülkemiz sadece yurt içinde ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın değil tüm mazlum coğrafyaların umudu haline gelmiştir.

*Bugüne ne bölgemizde ne de Akdeniz, Ege ve Karadeniz’de ülkemizin yer almadığı bir denklemin başarı şansı yoktur.

*Türkiye Turizmde, tarımda, eğitimde, ulaşımda ve her alanda ayağına vurulan prangaları bizimle birlikte kırmıştır.

*IMF kapılarında bekletilen bir Türkiye vardı, 23,5 milyar dolar borcumuz vardı.

*Paramızın değerini ve paramıza itibarı biz kazandırdık.

*Oruç Reis 23 Ağustos’a kadar görevine devam edecek. İHA – SOZCU.COM.TR

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Maduro ile görüştü İlginizi Çekebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan, Maduro ile görüştü