24 Temmuz’da Ayasofya’da kimler namaz kılacak? Erdoğan, Diyanet’i işaret etti!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Temmuz'daki Ayasofya programıyla ilgili konuştu. Erdoğan, caminin içinde 500 kişinin namaz kılmasıyla ilgili olarak "Namazla ilgili davetleri Diyanet İşleri Başkanlığı yapacak" dedi.

24 Temmuz günü Ayasofya Camii içinde 500 kişiyle, meydanda ise toplu namaz kılınacak. İlk namazı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldıracak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “24 Temmuz’da Ayasofya’da kılınacak namazla ilgili davetleri Diyanet İşleri Başkanlığı yapacak” diyerek şunları söyledi:

CEMAAT 1000-1500 KİŞİ OLACAK

* Fiziki mesafe, yerleşim planları, X-ray’le giriş çıkış olsun corona virüsü hassasiyetiyle yapılacak. 1000-1500 kişilik bir cemaat olabilecek. En büyük avantaj dışarıda açık alana sahip olmak. Bu açık alanı da Diyanet İşlerimiz en iyi şekilde değerlendirecek.

GENÇLİK YILLARIMIZIN HAYALİYDİ

* Ayasofya iç egemenlik konumuz. Dünyadan bir müdahale söz konusu olamaz. Bu karar Ayasofya’nın esaret zincirinden kurtulmasıdır. Gençlik yıllarımızın da en büyük hayaliydi. Buna kimse siyasi retoriktir yaklaşımı tavrıyla yaklaşmasın. Milletimizin özlemiydi, yerine gelmiştir.

“KARDEŞ AZERBAYCAN’I YALNIZ BIRAKMAYIZ”

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmaya değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ermenistan işgalci. Minsk Üçlüsü, yaklaşık 25-30 yıldır bu işi masada bırakmıştır. İşin bu noktalara geleceği de belliydi. Ermenistan sürekli, Azerbaycan’ın sivil bölgelerini ateş altında tutuyor. Azerbaycan da şu anda topraklarını müdafaasına, kendi halkının müdafaasına yönelik adımlar atmıştır, bunu atarken de biz kardeş Azerbaycan’ı kesinlikle yalnız bırakmayız, sonuna kadar desteğimizi vereceğiz. Sayın Aliyev’le de görüşmelerimi yapıyorum” diye konuştu.

Ayasofya'da ilk cuma namazı programı belli oldu İlginizi Çekebilir Ayasofya'da ilk cuma namazı programı belli oldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
AKP Azerbaycan cemaat Corona Cuma Cuma namazı Cumhurbaşkanı Diyanet Ermenistan Recep Tayyip Erdoğan son dakika söz TAyyip Erdoğan x-ray
Loading...