DHKP/C’nin memur hareketine darbe!

Ankara'da terör örgütü DHKP/C'ye bağlı Devrimci Memur Hareketi (DMH) adına faaliyet gösterdiği belirlenen yedi şüpheli, polisin düzenlediği operasyonla gözaltına alındı.

DHKP/C’nin memur hareketine darbe!

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, DHKP/C terör örgütünün memur yapılanması Devrimci Memur Hareketi’ne (DMH) yönelik operasyon düzenledi.

FİRARİ BİR KİŞİ ARANIYOR

Operasyonda, aralarında sorumlu seviyede olanların da bulunduğu yedi şüpheli gözaltına alınırken, firari bir şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışma başlatıldı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirildi.

ÖVÜCÜ PAYLAŞIMLARI ORTAYA ÇIKTI

Şüphelilerin; sosyal medya hesabında terör örgütü propagandası yapmak, suçu ve suçluyu övme/sahiplenme ve provokatif paylaşımlar yaptıkları, İstanbul’da savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesi olayı sanıklarından Mustafa Koçak'ın da katıldığı DHKP/C adına yapılan Ölüm Orucu eylemlerine katılanları övücü paylaşım yaptıkları, pankart astıkları ve örgüt söylemlerini kullanarak propaganda yaptıkları belirlendi.

Şüphelilerin organize ettiği faaliyetlerin DHKP/C terör örgütünün inisiyatifiyle gerçekleştiği, bu eylemlerle terör örgütünün propagandasının yapıldığı, terör örgütü içerisinde faaliyet yürüttükleri ve ayrıca yapılan bu açık alan eylemlerine katılımı artırarak örgüte eleman kazandırmaya çalıştıkları belirlendi. (DHA)