DHKP-C’ye 01.00 operasyonu

İstanbul merkezli beş ilde terör örgütü DHKP-C'ye yönelik operasyon gerçekleştirildi. Çok sayıda kişi gözaltına alınırken, bir evde yapılan aramada saksılara ekilmiş Hint keneviri kökleri ele geçirildi.

DHKP-C’ye 01.00 operasyonu

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, DHKP-C terör örgütüne yönelik İstanbul merkezli beş ilde operasyon düzenlendi. Özel Harekat ve Terörle Mücadele ekipleri önceden belirlenen adreslere saat 01.00’de eş zamanlı baskınlar yaptı.

İstanbul’da Eyüpsultan, Beşiktaş ve Tuzla’nın aralarında bulunduğu birçok ilçede aranan 27 şüpheliden 16'sı yakalanarak gözaltına alınırken, 11 şüphelinin bir kısmının COVID-19 nedeniyle karantinada olduğu gerekçesi ile gözaltı işleminin gerçekleştirilmediği, bir kısmının da adreslerde bulunamadığı belirtildi. Tuzla’da bir evde yapılan aramada saksılara ekilmiş Hint keneviri kökleri ele geçirildi.

TUTUKLANIP SERBEST KALMIŞLAR

Gözaltına alınanlar arasında daha önce gözaltına alınıp tutuklandıktan bir süre sonra serbest bırakılan şüphelilerin de olduğu kaydedildi. Daha önce de bir çok polisiye soruşturmadan geçirilen örgüt üyesi B.K.'nın son operasyonda yeniden gözaltına alındığı kaydedilirken, DHKP-C'nin yurtdışı merkez komitesi ile şifreli yazışma yapan örgüt mensupları arasında yer aldığı ve kurumlara getirilen notları şifreleyip yurtdışına gönderen kişilerden olduğu belirtildi. (İHA-DHA)

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...