Sözcü Plus Giriş

Elazığ depremi sonrası yıkılan binalar görüntülendi

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, çevre iller başta olmak üzere Samsun, Niğde, Adana ve Elazığ'a uzak olan birçok ilden de hissedildi. Saat 21:08'de merkez üssü Elazığ Sivrice ilçesi olan 5,4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiği açıklandı. Son dakika habere göre, deprem sonrası bölgede yıkılan binalar görüntülendi.

Evren DEMİRDAŞ / Elazığ
Güncellenme: 14:56, 01/02/2020

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem, kentte büyük paniğe yol açarken, halk sokağa döküldü. İhbar gelen bölgelere AFAD, itfaiye, polis, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

 

AFAD’a göre 21:17’de merkez üssü Elazığ Baskil ilçesi olan 5,1 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.  Elazığ’daki 6.8 büyüklüğündeki deprem çevre iller başta olmak üzere Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay ve Niğde’de de hissedildi.

BİNALAR YIKILDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ merkezde 16 bina hakkında ihbar yapıldığını açıkladı.

 

Depremin ardından bölge bazı binaların yıkıldığı öğrenildi. İşte yıkılan binalardan ilk görüntüler…

İlginizi ÇekebilirSon dakika depremler: Elazığ'da 6,8 ve 5,4 büyüklüğünde depremler!Son dakika depremler: Elazığ'da 6,8 ve 5,4 büyüklüğünde depremler!İlginizi ÇekebilirSon dakika: Elazığ depremi sonrası Bakan Soylu'dan ilk açıklamaSon dakika: Elazığ depremi sonrası Bakan Soylu'dan ilk açıklamaİlginizi ÇekebilirDepreme canlı yayında yakalandılar!Depreme canlı yayında yakalandılar!İlginizi ÇekebilirDepremde yaralanan vatandaş böyle hastaneye yetiştirildiDepremde yaralanan vatandaş böyle hastaneye yetiştirildiİlginizi ÇekebilirSon dakika haberi! Elazığ depremi sonrası deprem uzmanından kritik uyarı: Yer kabuğu kırılmış olabilirSon dakika haberi! Elazığ depremi sonrası deprem uzmanından kritik uyarı: Yer kabuğu kırılmış olabilirİlginizi ÇekebilirElazığ depremi sonrası Sağlık Bakanı Koca'dan ilk açıklamaElazığ depremi sonrası Sağlık Bakanı Koca'dan ilk açıklama
Yayınlanma Tarihi:22:07,