Erdoğan, Suriyeli Ali’nin babasıyla görüştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da sokağa çıkma cezası almamak için kaçtığı polis tarafından kalbinden vurularak öldürülen Suriye uyruklu Ali Hemdan El Asani'nin babası Adnan Hemdan El Asani ile telefonda görüşerek taziyelerini iletti.

Erdoğan, Suriyeli Ali’nin babasıyla görüştü!

Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Sucuzade Mahallesi'nde Suriyeli Ali Hemdan ‘dur' ihtarına uymadığı iddiasıyla polis tarafından öldürüldü.

Polis F.K., kasten öldürme suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, El Asani’nin Hürriyet Mahallesi’nde oturan babası Adnan Hemdan El Asani’yi telefonla aradı.

Acılı babaya, başsağlığı ve sabır dileğinde bulunan Erdoğan, “Özellikle Ali evladımızın öldürülmesi konusu bizi ciddi manada üzmüştür. Bununla ilgili ne gerekirse yapılacaktır. Bu konuda hiç endişeniz olmasın. Ali bizim de evladımızdır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, olayla ilgili hukuki sürecin başladığını ve konunun sonuna kadar takipçisi olunacağını da kaydetti.

Baba Adnan Hemdan El Asani de tercüman aracılığıyla, “Biz kardeşiz Türkiye Cumhuriyeti halkı ve Cumhurbaşkanı ile gurur duyuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanım, Ali sizin bir evladınız. Onun hakkını ben size teslim ettim” diye konuştu.

SALDIRIYI HAZIRLAYAN TERÖRİST YAKALANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede dün Afrin’de meydana gelen patlamayla ilgili olarak da Suriye halkına başsağlığı dileğinde bulundu.

Erdoğan, Afrin’de terör örgütü PKK/YPG tarafından gerçekleştirilen kanlı saldırıyı hazırlayan teröristin yakalandığını da sözlerine ekledi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ TAZİYELERİNİ İLETMİŞTİR”

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öldürülen Suriye uyruklu Ali Hemdan El Asani’nin babası Adnan Hemdan El Asani ile telefonda görüşerek taziyelerini ilettiği bildirildi. DHA

18 yaşındaki genci vurarak öldüren polisin ifadesi ortaya çıktı! İlginizi Çekebilir 18 yaşındaki genci vurarak öldüren polisin ifadesi ortaya çıktı!