Erdoğan, Trump ile görüştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü. Erdoğan, görüşmede Irak'ta Amerikan güvenlik birimlerini hedef alan eylemleri endişe ve üzüntüyle takip ettiklerini belirtti. Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Hogan Gidley, yaptığı açıklamada "Başkan Trump, dış müdahalelerin Libya'daki durumu karmaşık hale getirdiğine işaret etti" dedi.

Erdoğan, Trump ile görüştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, ikili meselelerin yanı sıra Libya ve Suriye’deki son durum başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı.

ERDOĞAN’DAN IRAK MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak’ta Amerikan güvenlik birimlerini hedef alan eylemleri endişe ve üzüntüyle takip ettiklerini belirterek ABD Büyükelçiliğine yönelik eylemlerin sona ermesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Bölgesel meselelerinin çözümünde diplomasinin önemini vurgulayan Erdoğan ve Trump, ikili ilişkilerde ise birlikte kazanmak için iş birliğinin güçlendirilmesi konusunda mutabık kaldı.

BEYAZ SARAY’DAN AÇIKLAMA

Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Hogan Gidley, Erdoğan ile Trump arasındaki telefon görüşmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Gidley, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

* İki lider ikili ve bölgesel meseleleri ele aldı.

* Başkan Trump, dış müdahalelerin Libya’daki durumu karmaşık hale getirdiğine işaret etti.

* İki lider ayrıca Suriye’nin İdlib kentinde sivillerin korunması amacıyla tansiyonun düşürülmesi gerektiği konusunda mutabık kaldı. AA

Libya tezkeresi Meclis'ten geçti! İlginizi Çekebilir Libya tezkeresi Meclis'ten geçti!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...