Erdoğan’dan İmamoğlu’na imalı ‘bağış’ yanıtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklaması... AKP il başkanlarına video konferansla seslenen Erdoğan, "Kampanya içinde kampanyaya gerek yok. Belediyeler devlet içinde devlet olmaya çalışmamalı" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya’daki Huber Köşkü’nde, video konferans yöntemiyle AKP İl Başkanları toplantısına katıldı.

“SIKI BİR ŞEKİLDE TAKİP EDİYORUZ”

Toplantının açılışında konuşan Erdoğan, “Gerek şahsım gerek ilgili bakanlarımız gelişmeleri, alınan tedbirleri, milletimizden beklentilerimizi kamuoyuyla paylaşıyor. Kurumlarımız uygulamaları sıkı bir şekilde takip ediyor. İhmaller ve ihlaller karşısında gereğini yapıyor. Amacımız ülkemizin bu sıkıntılı dönemi en kısa sürede, en az kayıpla geride bırakmasını temin etmektir” dedi.

“EN BÜYÜK AVANTAJIMIZ”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle:

* Bu süreçte en büyük avantajımız sağlık altyapımız ve hastalığa erken önlem almamızdır. Gerek şahsım, gerek ilgili bakanlarımız alınan tedbirleri ve beklentileri kamuoyu ile paylaşıyor. İhmaller ve ihlaller için gereken yapılıyor. Bu süreci en az sürede, en az kayıpla tamamlamak istiyoruz. Tespit edilen aksaklıklar ve eksikler yetkili mercilere bildirilmeli ve önlem alınmalı.

HERKES EVİNDE KALIRSA SIKI TEDBİRLERE GEREK KALMAZ

* Şu sıkıntılı süreç boyunca milletimizin evden çıkmamasını rica ediyorum. Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ile hayata geçirdiğimiz tedbirleri en üst seviyeye çıkarmalıyız. Herkes evinde kalır, gönüllü karantinaya uyarsa daha sıkı tedbirlere gerek kalmaz. Aksi halde tedbirler daha da artırılır.

* Eğitimi uzaktan eğitimle yürütmeye çalışıyoruz. Kamuda esnek ve uzaktan çalışma modeline geçtik. Tüm kesimlere yönelik çok ciddi takviye ve erteleme programları açıkladık.

* Kampanya içinde kampanyaya gerek yok. Belediyeler devlet içinde devlet olmaya çalışmamalı.

MUHALEFETİN AĞZINDAN ÇIKANI DUYMASI LAZIM

* Birçok spekülasyonlar yapılıyor. Devletin dilencilik yapmaya başladığı gibi çirkin sözler kullanılıyor. Devletimiz şu an İçişleri’miz ile attığımız, yaptığımız yatırımlar rakamlarla ifade edilmez. Muhalefetin ağzından çıkanı kulağı duyması lazım.

Düne kadar şehir hastanelerini eleştirenler, şimdilerde ise şehir hastanelerinin sayılarını tartışıyor. Neden sayısı az diyor. Biz hamdolsun, şehir hastanelerimizin açılışlarını hızlandırdık.

VAKTİ GELDİĞİNDE ATILIM GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

* Özellikle maske üretiminde okullarımızdan, Milli Savunma Bakanlığı’na kadar yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Hem dost ülkelere yardımcı oluyor, hem ihtiyacımızı karşılıyoruz. Sektördekileri tebrik ediyorum. Sınırlarımız içinde ve dışında vatan savunması yapan kahramanlarımıza da şükranlarımı sunuyorum.

Ülkemiz son 7 yılda nice saldırıya göğüs gerdi, nice belayı defetti. Bu belayı da inşallah atlatacağız. Bugün sabredeceğiz. Vakti geldiğinde atılım gerçekleştireceğiz.

İBB, durdurulan yardım kampanyası ve bloke edilen hesaplar için dava açtı İlginizi Çekebilir İBB, durdurulan yardım kampanyası ve bloke edilen hesaplar için dava açtı CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanından ortak açıklama: Tüm vücudumuzu taşın altına koymalıyız İlginizi Çekebilir CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanından ortak açıklama: Tüm vücudumuzu taşın altına koymalıyız
AKP Bilim canlı CHP Corona Cumhurbaşkanı dava İçişleri Bakanlığı istanbul İstanbul Büyükşehir Belediye Milli Savunma Bakanlığı Nice Recep Tayyip Erdoğan Sağlık son dakika TAyyip Erdoğan Türkiye video konferans Yeter