Sözcü Plus Giriş

Ateşkes sonrası Erdoğan’dan kritik görüşme!

Türkiye ile Rusya arasında İdlib konusunda dün varılan anlaşmayla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

19:46 -
Ateşkes sonrası Erdoğan’dan kritik görüşme!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede, Türkiye ile Rusya arasında İdlib konusunda dün varılan anlaşmayla hem masum sivillerin korunmasını sağladıklarını hem de bölgenin huzuru için hayatlarını ortaya koyan askerlerimizin güvenliğini temin ettiklerini belirtti.

Yunanistan sınırında yaşanan insanlık dramına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan'ın AB kurucu anlaşmasını ve Cenevre Sözleşmesi'ni dikkate almayacağını açıklamasının uluslararası hukukun ve AB kurucu anlaşmasındaki değerlerin açık ihlali olduğuna işaret etti.

Erdoğan, Türkiye-AB arasında göç konusundaki düzenlemelerin işlemediğini ve gözden geçirilmesi gerektiğini de ifade etti.

İLGİLİ HABERErdoğan, cami içinde Rusya'yla yapılan ateşkesi anlattıErdoğan, cami içinde Rusya'yla yapılan ateşkesi anlattı İLGİLİ HABERİdlib Ateşkesi, Hatay'da olumlu karşılandı ama akıllarda soru işaretleri varİdlib Ateşkesi, Hatay'da olumlu karşılandı ama akıllarda soru işaretleri var
Son güncelleme: 15:55 12.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more