Sözcü Plus Giriş

Şişli’de trafoda patlama sonrası yangın

İstanbul'un Şişli ilçesindeki 10 katlı bir iş merkezinin girişinde bulunan trafoda patlama oldu. Patlamada can kaybı ya da yaralanan olmazken bir otomobilde hasar meydana geldi.

14:29 -

İstanbul’un Şişli ilçesine bağlı Esentepe Mahallesi’nde bulunan bir iş merkezinin girişinde saat 14.00 sıralarında patlama meydana geldi. Sebebi henüz belirlenemeyen patlama sırasında çevredeki vatandaşlar büyük panik yaşadı. Ekipler yangına müdahale edip soğutma çalışması yaparken iş merkezinde mahsur kalan vatandaşlar da tahliye edildi.

50 ADIM KALMIŞTI

Saniyelerle patlamadan kurtulduklarını belirten bir çalışan, “Tam içeri girmek için yönelmiştim. Bir dakika arayla kurtulduk. 50 adım kalmıştı. Ondan sonra bir şey yapamadık. Sonra patlama oldu ardından büyük bir parlama yaşandı. Muhtemelen bir enerji dalgalanmasından kaynaklandı patlama” ifadelerini kullandı.

(FOTO: DHA)

EMNİYET’TEN AÇIKLAMA

İstanbul emniyetinden patlamaya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada “Bir iş merkezinin dış kısmında trafo patlaması meydana gelmiş, olay esnasında bina içerisinde yaklaşık 30 kişi olduğu, 110 ve 112 unsurlarınca gerekli müdahalenin yapıldığı, dumandan etkilenen ve yaralanan şahsın bulunmadığı anlaşılmıştır.  Konu ile ilgili duman tahliyesi ve soğutma çalışmaları devam etmektedir” denildi. (DHA)

 

Son güncelleme: 09:39 02.08.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more