Sözcü Plus Giriş

Gazeteci Hakan Aygün, teknesinde gözaltına alındı

Halk TV de uzun süre yönetici ve programcı olarak görev yapan gazeteci Hakan Aygün, bir sosyal medya paylaşımı dolayısıyla Bodrum’da gözaltına alındı.

Yaşar ANTER
Güncellenme: 11:46, 10/04/2020

Gazeteci ve program yapımcısı Hakan Aygün, Muğla'nın Bodrum ilçesindeki Gümbet koyunda kaldığı teknede bu sabah saatlerinde gözaltına alındı öğrenildi. Twitter hesabında yer alan “ey İBAN edenler” paylaşımı nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Aygün’ün Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildiği belirtildi.

FOTO:İHA

TEKNEDE ARAMA YAPILDI, BİLGİSAYARINA EL KONULDU

“Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ve “Hakaret” suçlamasıyla gözaltına alınan Aygün'ün teknesinde arama yapıldığı ve bilgisayarına el konulduğu ifade edildi.

Hakan Aygün’ün Türk Ceza Kanunu’nun 216. maddesi uyarınca sorgulanacağı öğrenildi. Aygün, gözaltına alınmadan önce yine Twitter hesabından bir açıklama yaparak, söz konusu tweet’i yazanın kendisi olmadığını, sayfasına retweet yöntemiyle gönderilen bir mesaj olduğunu ifade ederek kendini savunmuştu.

Emniyette işlemleri tamamlanan Aygün, bugün öğle saatlerinde adliyeye sevk edildi.

 TCK 216. Madde:

*Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Yayınlanma Tarihi:15:13,