Görkem Sertaç Göçmen’in tahliyesine savcılıktan itiraz!

Bakırköy'de aracını yayaların üzerine süren Görkem Sertaç Göçmen’in tahliye edilmesine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti.

Görkem Sertaç Göçmen’in tahliyesine savcılıktan itiraz!

Bakırköy'de 2 Ekim 2018'de annesi eski hakim, babası da savcı olan Görkem Sertaç Göçmen, bir alışveriş merkezinin önünde kız arkadaşıyla yaptığı tartışma sonrasında çevredeki vatandaşların tepkisine öfkelenerek aracı onların üzerine sürmüş ve yaralanmalarına neden olmuştu.

Görkem Sertaç Göçmen tahliye edildi İlginizi Çekebilir Görkem Sertaç Göçmen tahliye edildi

TAHLİYE KARARINA İTİRAZ

Göçmen hakkında 32 yıla kadar hapis cezası istenen davanın bugün görülen celsesinde tahliye kararı verilmişti. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, sanık Göçmen'in tahliye edilmesine itirazda bulundu. Tahliye kararına ilişkin itirazın değerlendirmesini Bakırköy 10 Ağır Ceza Mahkemesi yapacak.

Oğlunu savunmak için hakimliği bırakıp avukat olan kadın ilk kez konuştu İlginizi Çekebilir Oğlunu savunmak için hakimliği bırakıp avukat olan kadın ilk kez konuştu

AVUKATLIĞINI YAPAN ANNESİ AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Görkem Sertaç Göçmen’in Annesi Aynur Göçmen, hakimlik görevinden istifa edip oğlunun savunmasını yapmak için avukatlığa başlamıştı. Duruşmanın ardından basın açıklaması yapan eski hakim Aynur Göçmen, şu ifadeleri kullanmıştı;

*Olayda basit yaralamalar var. Maalesef oğlum ölen hiç kimse ölmediği halde 16 ayını tutuklu geçirdi.

*Benim oğlum iki üniversite okuyordu, bu 16 ay onun geleceğini çok kötü etkiledi fakat bugün aldığımız tahliye kararı için hepimiz çok mutluyuz.

*Mahkemeye teşekkür ediyoruz. Adil bir yargılanma süreci içerisinde adaletin ve hakkın yerini bulacağımıza inancımız tam.

*Kız arkadaşına uygulanan bir şiddet söz konusu değil. Oğlum, 4 yıldır kız arkadaşıyla birlikteydi. Eğer şiddet uygulasaydı bir insan birkaç kez şikayet edilirdi. (DHA/İHA)

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...