İBB’de deprem! Tartışmaların odağındaki Yeşim Meltem Şişli istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na istifası sundu. İSMEK yöneticisi kadınlara hakaret ettiği yolundaki iddialarla gündeme gelen Şişli'nin hakkında başlatılan soruşturmanın selameti açısından bu kararı aldığı öğrenildi.

İBB’de deprem! Tartışmaların odağındaki Yeşim Meltem Şişli istifa etti

İBB’nin Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli‘nin İSMEK yöneticisi kadınlara yönelik “Bu yaz sıcağında başörtüsünü nasıl takabiliyorsunuz? Zor olmuyor mu öyle kapalı olmak. Ayrıca birçoğunuz da bekârsınız. İsterseniz sizi bu akşam itfaiyecilerle bir araya getirelim tanışırsınız” dediği iddia edilmişti.

Bunun üzerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSMEK yöneticisi kadınlara hakarette bulunduğu öne sürülen Yeşim Meltem Şişli hakkında inceleme başlatıldığını açıklamıştı. Yeşim Meltem Şişli hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da beş müfettiş görevlendirmişti.

İMAMOĞLU: BENİM YANIMDA YERİ OLAMAZ

Konuya ilişkin bir soruya cevaben Ekrem İmamoğlu şu ifadeleri kullanmıştı:

* Bu konuyla ilgili incelemelerimizi başlattık, yasal bir süreç de başlatıldı. Sürecin sonucu bizim açımızdan, kurumumuz açısından ve çalışma arkadaşımız açısından elbette çok önemli. Ama burada birkaç hususun altını çizelim.

* Birincisi; benim olduğum hiçbir yerde, hiçbir çalışma arkadaşım, hiçbir yol arkadaşım hiç kimseye inancından, etnik kökeninden, yaşam biçiminden, giyim ve kuşamından dolayı hakaret edemez, incitemez.

* Bu şekilde davranan bir insan, zaten benimle çalışmak istemiyor demektir. Öyle bir insanın da benim yanımda yeri olamaz. Bu kadar net.

İmamoğlu: Bazı medya kuruluşlarının canlarının yandığını biliyorum İlginizi Çekebilir İmamoğlu: Bazı medya kuruluşlarının canlarının yandığını biliyorum İBB Genel Sekreter Yardımcısı Şişli, kendisi hakkında müfettiş incelemesi istedi İlginizi Çekebilir İBB Genel Sekreter Yardımcısı Şişli, kendisi hakkında müfettiş incelemesi istedi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...