Sözcü Plus Giriş

İçişleri açıkladı: 19 kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanlığı, sosyal medyada asılsız ve provokatif Corona virüsü paylaşımları yapan 93 kişiden 19’unun gözaltına alındığını bildirdi.

21:30 -
İçişleri açıkladı: 19 kişi gözaltına alındı

Sosyal medyada Corona virüsüyle ilgili asılsız paylaşımlarda bulunanlara operasyon düzenlendi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

*Son dönemde dünyada yayılarak çok sayıda insanın ölümüne sebep olan korana virüs (Kovid-19) hastalığı ile ilgili olarak ‘virüsün ülkemizde de salgına dönüştüğü, ilgili kurum ve görevlilerce gerekli/yeterli tedbirler alınmadığı, konunun halktan saklandığı' yönünde gerçek dışı görüntü ve ses dosyaları kullanılmak suretiyle sosyal medya üzerinden toplumu korku, panik ve endişeye sevk etme, yetkili/sorumlu kuruluşları ve kişileri kamuoyu nezdinde hedef gösterme amaçlı paylaşımlar görülmektedir.

*Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ekipleri, söz konusu bu paylaşımları yaptığı değerlendirilen kullanıcıların tespitine yönelik yürüttüğü çalışmalarda 93 şüpheli şahıs tespit etmiştir.

*Bu şüphelilerden 19'u gözaltına alınırken, diğer tespitlerle ilgili gözaltına alma işlemleri devam etmektedir. İHA

İLGİLİ HABERABD'deki Türk bilim insanı Prof. Dr. Derya Unutmaz'dan umut veren Corona virüsü açıklamasıABD'deki Türk bilim insanı Prof. Dr. Derya Unutmaz'dan umut veren Corona virüsü açıklaması
Son güncelleme: 15:09 18.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more