Sözcü Plus Giriş

İstanbul depremiyle ilgili AFAD’dan açıklama

İstanbul Silivri açıklarında saat 16.37'de meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem korkuttu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İstanbul'daki depremle ilgili açıklamada bulundu. AFAD depremin şiddetini ölçtüklerini ve şiddetin 'oldukça güçlü' kategorisinde yer aldığını belirtti.

17:10 -
İstanbul depremiyle ilgili AFAD’dan açıklama

AFAD’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

* Marmara Denizi’nde Silivri açıklarında meydana gelen deprem sonrası, an itibariyle olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır.

* Marmara Denizi’nde, Silivri açıklarında meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki deprem ile bu sabah Şarköy yakınlarında oluşan depremler farklı fay segmentleri üzerinde meydana gelmiştir. Gelişmeler takip edilmektedir.

 

AFAD’DAN İKİNCİ AÇIKLAMA

AFAD’dan yapılan açıklama İstanbul’da meydana gelen deprem için oldukça güçlü tespitinin yapıldığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

11.01.2020 tarihinde Marmara Denizi Silivri (İstanbul) da meydana gelen Mw=4.7 büyüklüğündeki depremden sonra AFAD-RED Programı tarafından üretilen tahmini şiddet haritasına göre Maksimum Şiddet: V Oldukça Güçlü olarak hesaplanmıştır.

İÇİŞLERİ’NDEN AÇIKLAMA

Deprem sonrası İçişleri Bakanlığı, Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Açıklamada, “Marmara Denizi Silivri açıklarında, 4,7 büyüklüğünde gerçekleşen depremde, tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” denildi.

Paylaşımda gelişmeler için İstanbul Valiliği ve AFAD’ın Twitter hesaplarının takip edilmesi önerildi. İHA

İLGİLİ HABERSon dakika: İstanbul'da deprem! İstanbul 4.7 büyüklüğünde depremle sarsıldı...Son dakika: İstanbul'da deprem! İstanbul 4.7 büyüklüğünde depremle sarsıldı...
Son güncelleme: 09:22 14.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more