İstanbul Valiliği’nden Bahçelievler’de yıkılan binayla ilgili açıklama

Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahallesi Narlı Sokak’taki kentsel dönüşüm için bir ay önce boşaltılan 7 katlı bina gündüz saatlerinde büyük bir gürültüyle çöktü. İstanbul Valiliği, çöken binayla ilgili açıklama yaptı.

İstanbul Valiliği’nden Bahçelievler’de yıkılan binayla ilgili açıklama

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Bugün saat 14.44'de Bahçelievler ilçemiz Siyavuşpaşa Mahallesi, Emek Caddesinde bulunan 7 katlı Hacı Temur Apartmanı, henüz tespit edilemeyen bir nedenle çökmüştür.

* Alınan bilgilere göre; binanın 1991 yılında yapıldığı, 26 Eylül'de Silivri açıklarında meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki deprem sonrası yapılan tetkiklerde riskli olduğu tespit edilmiş, 27 Aralık 2019 tarihinde Bahçelievler Belediyesi tarafından 6306 Sayılı Yasa kapsamında tamamen tahliye edilerek; ilgili kurumlarca elektrik, su ve doğal gaz bağlantıları kesilmiş, binada ikamet eden bulunmadığı anlaşılmıştır.

* Olay yerine AFAD Arama Kurtarma Birliği ve K9 Köpek Arama Timi, Polis, 112 Acil Sağlık, İtfaiye, İSKİ, İGDAŞ, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Bahçelievler Belediye ekipleri sevk edilmiştir.

* Çökme esnasında yandaki bir binanın ilk üç katında maddi hasar meydana gelmiş, hafif şekilde yaralanan bir vatandaşımız ise sevk edildiği Bahçelievler Devlet Hastanesi'nde ayaktan tedavi edilerek taburcu edilmiştir.

* Enkaz altında kalan bir kimse olup olmadığının tespiti konusunda AFAD, İtfaiye ve Bahçelievler Arama Kurtarma Birliği ekipleri çalışmalarını sürdürmektedir.

* Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olaya ilişkin soruşturma başlatılmıştır. Yıkılan binanın yanındaki 5 bina tedbir amacıyla boşaltılmış, bina sakinlerinin misafir
edilmesi için Bahçelievler Belediyemizce gerekli hazırlıklar yapılmıştır.

* Bahçelievler ilçemize ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Gelişmelerden bilgi vermeye devam edeceğiz.

Bahçelievler'de çöken binanın çevresindeki 5 bina boşaltıldı! İlginizi Çekebilir Bahçelievler'de çöken binanın çevresindeki 5 bina boşaltıldı! Bayrampaşa'da deprem tatbikatı yapılırken Bahçelievler'de bina yıkıldı! İlginizi Çekebilir Bayrampaşa'da deprem tatbikatı yapılırken Bahçelievler'de bina yıkıldı! Çöken bina ile ilgili belediye başkanından şoke eden iddia! İlginizi Çekebilir Çöken bina ile ilgili belediye başkanından şoke eden iddia!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...