Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da sel nedeniyle 1 kişi hayatını kaybetti!

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Esenyurt'ta 30-32 yaşlarında bir Suriyeli misafirimiz vefat etti" dedi. Sel baskının yaşandığı 1272 sokaktaki eğime dikkat çeken Vali Yerlikaya, "Bu sokakta bodrumda yaşama izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 15:09, 26/06/2020

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ile birlikte selde zarar gören sokakta incelemelerde bulundu. İncelemelerinin ardından kameralar karşısına geçen Vali Yerlikaya, son durumu gazetecilerle paylaştı.

“BİR SURİYELİ MİSAFİRİMİZ VEFAT ETTİ”

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü ekiplerinin dünden itibaren sağanak yağış uyarısında bulunduğunu hatırlatan Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı:

* İstanbul’da bugün öğleden sonra gerçekten ciddi bir sağanak yağış oldu.

* İstanbul’da daha önce çok ender gördüğümüz iki tane hortum görüldü.

* Maalesef içinde bulunduğu Esenyurt Pınar Mahallesi 1272 Sokak’ta bodrum katları yol kot seviyesinden itibaren 120 santime yakın su bastı.

* Çatalca, Esenyurt, Beylikdüzü’nde su baskınları oldu.

* Çatalca’da hastanede tedavi gören iki vatandaşımız, Beylikdüzü Devlet Hastanesi’nde tedavi gören durumları iyi iki vatandaşımız, Esenyurt Devlet Hastanesi 4 Suriyeli geçici koruma kapsamında misafirimiz var.

* 2, 3 ve 5 yaşlarında 3 yavrumuzun durumları iyi. Maalesef 30- 32 yaşlarında bir Suriyeli misafirimiz vefat etti.

FOTO: DHA

“NİYETİMİZ KALICI TEDBİRLER ALMAK”

İtfaiyenin bodrum katlardaki suların boşaltılması ile ilgili yoğun şekilde çalıştığını belirten Vali Yerlikaya, şöyle konuştu:

* Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay bey aradı geçmiş olsun dileklerini iletti.

* AFAD olarak İçişleri Bakanlığımız ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile hasar tespit ettiğimiz, zarar gören vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu gösteriyoruz.

* Kaymakamlarımız hemen bu tespitleri yapıp gereken yardımı yapacaklar. Esenyurt Belediye Başkanımızla burada evinde olamayacak sakinler ile neler yapacağımızı konuşuyoruz. Bu gece onlara sahip çıkıyoruz.

* Aynı sokakta geçmişte de buna benzer su baskınları olduğunu söyleyen vatandaşlarımızla konuştuk. Niyetimiz aynı sıkıntının bir daha olmaması yönünde kalıcı tedbirler almak.

FOTO: DHA

“BU SOKAKTA BODRUMDA YAŞAMA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Sel baskının yaşandığı 1272 sokaktaki eğime dikkat çeken Vali Yerlikaya, şunları söyledi:

* Bu sokakta bodrumda yaşama izin vermeyeceğiz, konut olarak kullanılmasına müsaade etmeyeceğiz.

* Bugünden itibaren de tedbirlerimiz alıyoruz. Vatandaşımıza gereken desteği sağlayarak sahip çıkacağız. İHA

İlginizi ÇekebilirEsenyurt'ta sele kapılan kadın son anda kurtarıldıEsenyurt'ta sele kapılan kadın son anda kurtarıldıİlginizi Çekebilirİstanbul'da sel! Mahsur kalan 3 çocuk kurtarıldıİstanbul'da sel! Mahsur kalan 3 çocuk kurtarıldı
Yayınlanma Tarihi:18:16,