Ekrem İmamoğlu’ndan İstanbul depremi açıklaması: Hiçbir hasar yok!

Silivri açıklarında meydana gelen 4.8’lik depremin ardından AKOM’a geçen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Hiçbir yerde hasar yok demek şu an için mümkün mü” sorusuna, “Evet. Şu anda hem ilçe belediye başkanlarımız hem de bizim bütün kapsayıcı bilgi ağımızdan bize hiçbir hasar ve hiçbir vatandaşımızla ilgili ihbar ulaşmamıştır” yanıtını verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün saat 16.38'de Silivri açıklarında, yerin 17 kilometre derinliğinde meydana gelen ve paniğe neden olan 4.8 büyüklüğündeki depremle ilgili AKOM'da açıklamalarda bulundu.

“TESPİT EDİLMİŞ HİÇBİR ŞEY YOK”

Açıklamasına, “Geçmiş olsun tekrar İstanbul’umuza” sözleriyle başlayan İmamoğlu, şunları söyledi:

* Oradaki ilçelerimizi; hem Silivri hem Büyükçekmece hem de Avcılar belediye başkanlarımızı aradım.

* Herhangi bir ihbar veya tespit edilmiş hiçbir şey yok.

* Aynı zamanda bizim de sistemdeki hasarla ilgili haritamıza baktığımızda hiçbir unsur yok.

* Dolayısıyla İstanbul’umuzun, hayatımızın en gerçekçi konularından birisini tekrar yaşamış olduk.

* Deprem konusu, hafızamızdan zaten çıkmaması gereken ve hiçbir şekilde başka bir konuyu İstanbul'un gündemine öncelemeden bu konuyu çözmemiz gerektiğini hepimiz söylüyor.

* Umarım eylem birliği yapar, insanların zihninden bu tereddüdü ortadan kaldıracak işlemleri hayata geçiririz.

* İnşallah İstanbul'daki yüz binlerce insanın hayatını tehdit eden bu kavramı, tümüyle ortadan kaldırırız. Dileğim bu; çalışmalarımız bu yönde.

* Türkiye'nin bütün kurumlarının bu yönde adım atması, sadece İstanbul değil, Türkiye'nin geleceği açısından çok mühimdir. Hepimize geçmiş olsun.

“HİÇBİR İHBAR ULAŞMAMIŞTIR”

İmamoğlu, “Hiçbir yerde hasar yok demek şu an için mümkün mü” sorusuna, “Evet. Şu anda hem ilçe belediye başkanlarımız hem de bizim bütün kapsayıcı bilgi ağımızdan bize hiçbir hasar ve hiçbir vatandaşımızla ilgili ihbar ulaşmamıştır” yanıtını verdi.

İstanbul'da deprem! İstanbul 4.8 büyüklüğünde depremle sarsıldı... İlginizi Çekebilir İstanbul'da deprem! İstanbul 4.8 büyüklüğünde depremle sarsıldı...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...