Sözcü Plus Giriş

İstanbul’daki deprem sonrası valilikten ilk açıklama!

İstanbul'da akşam üzeri 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Vatandaşları korkutan deprem sonrası İstanbul Valisi Ali Yerlikaya bir açıklamada bulundu.

16:56 -
İstanbul’daki deprem sonrası valilikten ilk açıklama!

Vali Yerlikaya açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

* Marmara Denizinde başta istanbul olmak üzere çevre illerde hissedilen Kandilli Rasathanesi verilerine göre 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Bilgi vermeye devam edeceğim.

KANDİLLİ REVİZE ETTİ

Yerlikaya’nın açıklamasından kısa bir süre sonra Kandilli Rasathanesi depremi revize ederek büyüklüğün 4,7 değil 4,8 olduğunu ifade etti.

Vali  Yerlikaya ikinci açıklamasında şunları belirtti:

* Başta AFAD Koordinasyon Merkezimiz olmak üzere 155, 156, 112, 110 ve diğer çağrı merkezlerimize deprem sonrasında, şu ana kadar depremle ilgili herhangi bir çağrı gelmemiştir.

* İstanbulumuza geçmiş olsun.

“YETKİLİLER ACİL ŞEKİLDE TOPLANDI”

İstanbul Valiliği tarafından internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada “Meydana gelen deprem sonrasında Valiliğimiz koordinasyonunda AFAD'a bağlı 26 çalışma grubumuzun bütün yetkilileri AFAD Hasdal Merkezimizde acil bir şekilde toplanmış ve değerlendirmelerde bulunmuştur” denildi.

Açıklamada, “Merkezimize ihbar hatlarından gelen herhangi bir can, yaralama ve mal kaybı ihbarında bulunulmamıştır. Bütün birimlerimiz depremin ilimizdeki etkilerini yakından takip etmektedir” ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABERİstanbul'da deprem! İstanbul 4.8 büyüklüğünde depremle sarsıldı...İstanbul'da deprem! İstanbul 4.8 büyüklüğünde depremle sarsıldı...
Son güncelleme: 09:22 14.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more