Sözcü Plus Giriş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferans yöntemiyle gerçekleştiriken toplantıya çalışmalarını sürdürdüğü Tarabya Huber Köşkü’nden katıldı.

Toplantıda corona virüsüyle mücadele kapsamında alınan önlemler, önlemlerin yansıması ve uygulanması ile virüsün ekonomideki etkileri değerlendirilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile istifası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmeyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun birer sunum gerçekleştirecekleri öğrenildi.

(FOTO: İHA)

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UZATILACAK MI?

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının her hafta tekrar etmesinin karara bağlanacağı iddia ediliyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam Twitter hesabından paylaştığı mesajda cuma gecesi getirilen 2 günlük sokağa çıkma yasağı öncesi yaşanan kaosu işaret ederek ”Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir” ifadeleriyle görevi bıraktığını açıklamıştı. Ancak Soylu’nun istifası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmedi.

İLGİLİ HABERSon dakika! İçişleri Bakanı Soylu'dan ilk açıklama geldiSon dakika! İçişleri Bakanı Soylu'dan ilk açıklama geldi
Son güncelleme: 11:17 16.04.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more