Sözcü Plus Giriş

Manisa’da korkutan deprem! Akhisar Belediye Başkanı’ndan ilk açıklama

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 5.6 ve 4.4. büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. İzmir ve İstanbul'da da hissedilen depremle ilgili son dakika açıklamalarda bulunan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, "Ufak tefek çatlaklar ve yıkılan duvarlar var. Hastanelerimizle görüştük korkulacak bir durum yok. 4 tane yaralımız var" dedi.

Güncellenme: 14:55, 01/02/2020

Manisa’nın Akhisar ilçesinden gelen deprem haberi korkuttu. Saat 22.22’de meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki deprem halkı sokağa döktü.

Mahalleleri gezerek muhtarlardan yerinde bilgi almaya devam eden Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar Öğretmenevi’nde kriz masası oluşturulduğunu belirtti. Depremde yaralanan 4 kişinin ayakta tedavi edildiği bilgisi verildi.

Depremin ardından hazetecilere açıklamalarda bulunan Dutlulu şu ifadeleri kullandı:

* Musalar ve Selçikli köylerini ziyaret ederek muhtarlarımızdan bilgi aldık. Ufak tefek çatlaklar ve yıkılan duvarlar var. Bunun dışında en büyük sıkıntımız insanlarımızda panik var. İnsanlarımız sokakta. Çadır temin edilecek. Valimizle görüştük.

* Hastanelerimizle görüştük korkulacak bir durum yok. 4 tane yaralımız var. Bir tanesi panik atak 3 tanesi de basit ayakta tedavi edildi. Akhisar'da şuanda vatandaşımızın huzursuzluğu dışında korkulacak bir durum yok.

* Belediyemizin salonu stadımız açık. Huzursuz olan vatandaşlarımız buralara gelebilirler. Panik olacak, korkacak bir durum yok. Herhangi bir üzücü bir olayın olmaması bizim için teselli. (İHA)

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER

İlginizi ÇekebilirManisa'da korkutan deprem! İstanbul ve İzmir'de de hissedildi!Manisa'da korkutan deprem! İstanbul ve İzmir'de de hissedildi! İlginizi ÇekebilirManisa Valisi'nden deprem açıklaması: 5-6 evde göçük olduManisa Valisi'nden deprem açıklaması: 5-6 evde göçük oldu İlginizi ÇekebilirManisa depreminin ardından uzman isim uyardı: Depremler biraz uzun sürebilirManisa depreminin ardından uzman isim uyardı: Depremler biraz uzun sürebilir İlginizi ÇekebilirManisa depremi İzmir'de hissedildi! Tunç Soyer'den ilk açıklamaManisa depremi İzmir'de hissedildi! Tunç Soyer'den ilk açıklama
Yayınlanma Tarihi:22:43,