Sözcü Plus Giriş

O dekan istifa etti

Video konferans görüşmesinde yayını açık unutup öğrencileri hakkında iğrenç sözler söyleyen Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar, görevinden istifa etti. Üniversiteden yapılan açıklamada Dekan Acar hakkında yasal işlem başlatıldığı da ifade edildi.

11:17 -

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar, katıldığı bir video konferans görüşmesi sırasında kameranın açık olduğunu unutup, öğrencilerin isimlerini okuduğu sırada “Kızların resimlerini de görüyoruz böylece, çaktırma” dedi. Yanında bulunan bir kişi tarafından uyarılan 58 yaşındaki dekan, yayında olduğunu öğrenince ise neye uğradığını şaşırdı.

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA

Olayın basına yansımasının ardından Acar, görevinden istifa etti. Konuyla ilgili Gazi Üniversitesi’nden de bir açıklama geldi.

Üniversitenin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Acar’ın istifası ile ilgili şu ifadelere yer verildi:  “Üniversitemiz Fen Fakültesi Dekanlık görevini vekaleten yürüten Prof. Dr. Orhan Acar’ın sosyal medya ve basına yansıyan ifadeleri nedeniyle yasal süreç başlatılmış olup, sürecin selameti açısından kendisi 13.05.2020 tarihinde istifa etmiştir.”

İLGİLİ HABERDekandan iğrenç sözler: Kızların resimlerini de görüyoruz, çaktırmaDekandan iğrenç sözler: Kızların resimlerini de görüyoruz, çaktırma İLGİLİ HABERGonca Vuslateri'nden Dekan Acar'a tepki: Yazıklar olsun!Gonca Vuslateri'nden Dekan Acar'a tepki: Yazıklar olsun!
Son güncelleme: 10:26 15.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more