Sözcü Plus Giriş

OdaTV’ye erişim engeli!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), OdaTV'ye erişim engeli getirdi. Libya'da şehit olan MİT mensubunun cenaze törenine ilişkin haber nedeniyle OdaTv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ile muhabir Hülya Kılınç tutuklanmıştı.

23:35 -
OdaTV’ye erişim engeli!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) internet sitesinde yer alan kararda şu ifadeler kullanıldı:

* 5651 sayılı kanun kapsamında yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda alınan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 05/03/2020 tarih ve 490.05.01.2020.-935064 sayılı kararına istinaden bu internet sitesi (odatv.com) hakkında idari tedbir uygulanmaktadır.

NELER OLMUŞTU?

OdaTV’nin Libya’da şehit olan MİT mensubunun cenaze törenine ilişkin yaptığı haberden sonra, “MİT mensupları ve ailelerinin bilgilerini yayımladıkları” gerekçesiyle OdaTV Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç tutuklanmıştı.

Terkoğlu ve Kılınç’ın tutuklanmasının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, OdaTV Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ı da ifadeye çağırdığı belirtilmişti.

İLGİLİ HABERErişim engeli kararına OdaTV'den açıklamaErişim engeli kararına OdaTV'den açıklama İLGİLİ HABEROdaTV Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ifadeye çağrıldıOdaTV Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ifadeye çağrıldı İLGİLİ HABERTerkoğlu ve Kılınç tutuklandı, gazetecilerin ifadesi ortaya çıktıTerkoğlu ve Kılınç tutuklandı, gazetecilerin ifadesi ortaya çıktı
Son güncelleme: 15:44 12.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more