Pilot ile kule konuşmaları da ortaya çıktı!

Pistten çıkan uçağın pilotu ile kule görevlileri arasındaki konuşmalar da ortaya çıktı. Kule görevlisi pistten çıkan uçağın pilotuna, "sizden önce inen trafiğimiz kuvvetli kuyruk rüzgârı (tail-wind) rapor etti" anonsu dikkat çekti.

Uçak inmeden önce kule görevlisinin başka bir uçağın pilotuna da yaptığı anons dikkat çekti. Kule görevlisinin, “10 dakikalık operasyonu keseceğiz çünkü yaklaşmadaki rüzgarla yer rüzgarı arasında bir takım tutarsızlıklar var” anonsu yaptı.

O DİYALOGLAR ŞÖYLE;

Kule: “Pist değişecek muhtemel 2,4 pist olacak dinlemede kalın şu an için 10 dakikalık operasyonu keseceğiz. Çünkü yaklaşmadaki rüzgarla yer rüzgarı arasında bir takım tutarsızlıklar var. Pas geçen trafiklerimiz fazla malumat dinlemede kalın arayacağım”

Kule pistten çıkan uçağın pilotuna :87R merhabalar, sizden önce inen trafiğimiz kuvvetli kuyruk rüzgârı (tail-wind) rapor etti

Kule: Sizden önceki trafik pas geçti    (DHA)

Son dakika... Sabiha Gökçen'de uçak pistten çıktı! Can kaybı yok 52 yaralı var İlginizi Çekebilir Son dakika... Sabiha Gökçen'de uçak pistten çıktı! Can kaybı yok 52 yaralı var Kazadan 24 saat önce Bakan Turhan açıklama yapmıştı: Pist yorgun İlginizi Çekebilir Kazadan 24 saat önce Bakan Turhan açıklama yapmıştı: Pist yorgun

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...