Sözcü Plus Giriş

Putin ile Esad arasında ‘Türkiye’ görüşmesi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'la telefonda görüştü. Dün Moskova'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yaptığı görüşmeyi Esad'a aktaran Putin, İdlib mutabakatına ilişkin bilgi verdi.

20:55 -
Putin ile Esad arasında ‘Türkiye’ görüşmesi

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre, dün Moskova’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’la vardıkları anlaşmalar hakkında Esad’a bilgi veren Putin, bunların uygulanmasının İdlib gerilimi azaltma bölgesinde istikrarın tesis edilmesini sağlayacağının altını çizdi.

Sputnik’te yer alan habere göre, Erdoğan ile Putin arasındaki görüşmeden çıkan sonuçları çok olumlu bulduğunu söyleyen Esad, terör örgütleriyle mücadele alanındaki desteği ve Suriye’nin egemenliğiyle toprak bütünlüğünün sağlanmasına yönelik çabaları nedeniyle Putin’e minnettarlığını ifade etti.

İLGİLİ HABERRusya ve Türkiye tarafından imzalanan mutabakat metniRusya ve Türkiye tarafından imzalanan mutabakat metni İLGİLİ HABERCumhurbaşkanı Erdoğan'dan, İdlib'deki ateşkes sonrası ilk açıklamaCumhurbaşkanı Erdoğan'dan, İdlib'deki ateşkes sonrası ilk açıklama İLGİLİ HABERPutin ve Esad'ın istediği oldu! Moskova'daki mutabakat ne anlama geliyor?Putin ve Esad'ın istediği oldu! Moskova'daki mutabakat ne anlama geliyor? İLGİLİ HABERErdoğan, cami içinde Rusya'yla yapılan ateşkesi anlattıErdoğan, cami içinde Rusya'yla yapılan ateşkesi anlattı İLGİLİ HABERİdlib'de ateşkesin ardından Rusya'dan ilk açıklamaİdlib'de ateşkesin ardından Rusya'dan ilk açıklama

 

Son güncelleme: 15:12 18.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more