Corona aşısı ne zaman çıkacak? Sağlık Bakanı Koca açıkladı

Aşı çalışmaları ile ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Koca, "Daha önce söylediğim gibi aşı geliştirme ile ilgili çalışmalar 6 merkezde devam ediyor. Aşı ile ilgili İngiltere Sağlık Bakanı ile görüştüm. 'Her şey yolunda giderse aşı ne zaman kullanılır' soruma Eylül ayından önce zor yanıtını verdi" dedi.

Corona aşısı ne zaman çıkacak? Sağlık Bakanı Koca açıkladı

Bakan Fahrettin Koca, video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası, Bakanlık Bilkent Yerleşkesinde açıklamalarda bulundu.

“EYLÜL’DEN ÖNCE ZOR”

Türkiye'deki aşı çalışmalarına değinen Bakan Koca şu ifadeleri kullandı;

*Şu an 6 merkezde devam ediyor. 3 merkezimizde virüsün izolasyonu sağlandı. Bu noktadaki gelişmeler oldukça bilgilendirmiş olacağız.

*Dünyadaki gelişmeler, insanlara uygulanma noktasında yol aldığını söyleyenler İngiltere oldu. İngiltere Sağlık Bakanı ile bugün görüştüm, detaylı bir şekilde konuştuk.

*Bu dönemde koruyucu ekipmanla ilgili talepleri olmuştu, dün de izni vermiştik. Bu anlamda da Türkiye, İngiltere'ye ikinci kez yardım etme konusunda adım atmış oldu.

*Hem İngiltere'nin hem de bizim bilim insanlarımızın karşılıklı bilgi alışverişi ve tecrübe paylaşımı olacak. Aşı ise, her şey iyi giderse Eylül'den önce kullanımının şu an söz konusu olmadığını ifade ettiler.

Son dakika... Almanya'dan flaş aşı açıklaması: İlk testler onaylandı İlginizi Çekebilir Son dakika... Almanya'dan flaş aşı açıklaması: İlk testler onaylandı Corona virüsüne karşı aşı ne zaman bulunur? Hangi ülkeler aşı çalışması yapıyor? İlginizi Çekebilir Corona virüsüne karşı aşı ne zaman bulunur? Hangi ülkeler aşı çalışması yapıyor?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Almanya Bilim BioNTech Corona İngiltere Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı son dakika söz Türkiye video konferans
Loading...