Sözcü Plus Giriş

Sahte içki faciasında ölü sayısı yükseldi

9 Ekim'den beri Türkiye'nin pek çok kentinde ölümlere yol açan sahte içki kabusu sürüyor. İzmir, Tekirdağ ve Aydın ve Kırklareli'nde birer kişinin daha ölmesiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 55'e yükseldi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 10:51, 19/10/2020
Sahte içki faciasında ölü sayısı yükseldi

Geçen cumadan beri her gün ölüm haberlerinin geldiği sahte içki zehirlenmelerinde bilanço ağırlaşıyor. Tekirdağ'da sahte içki zehirlenmesine bağlı olarak bir kişi daha yaşamını yitirdi. Üç gündür tedavi gören 54 yaşındaki Cüneyt K. hayatını kaybetti.

İzmir’in Foça ilçesinde sahte içkiden zehirlenip tedavi gören Barbaros Hayrettin Öz'ün beyin ölümü gerçekleşmişti, bugün ise hayatını kaybettiği öğrenildi Öz'ün ölümüyle, kentte hayatını kaybedenlerin sayısı 22'ye çıktı. Öğle saatlerinde Aydın’da ve Kırklareli’nden birer kişinin öldüğü haberi geldi.

Kırıkkale, İzmir, Mersin, İstanbul, Muğla, Aydın, Trabzon, Zonguldak, Tekirdağ ve Kırklareli olmak üzere 10 kentte hayatını kaybedenlerin sayısı 55’e yükseldi.

İlginizi ÇekebilirARAŞTIRMA: Türkiye'de 'sahte içkinin' haritası... Son iki yılın sayısına beş günde ulaşıldıARAŞTIRMA: Türkiye'de 'sahte içkinin' haritası... Son iki yılın sayısına beş günde ulaşıldı İlginizi ÇekebilirDOSYA: Türkiye'de neden bu kadar sahte içki üretiliyor?DOSYA: Türkiye'de neden bu kadar sahte içki üretiliyor? İlginizi ÇekebilirRakı ciddi iştirRakı ciddi iştir
Yayınlanma Tarihi:12:20,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more