Sahte içki faciasında ölü sayısı yükseldi

9 Ekim'den beri Türkiye'nin pek çok kentinde ölümlere yol açan sahte içki kabusu sürüyor. İzmir, Tekirdağ ve Aydın ve Kırklareli'nde birer kişinin daha ölmesiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 55'e yükseldi.

Sahte içki faciasında ölü sayısı yükseldi

Geçen cumadan beri her gün ölüm haberlerinin geldiği sahte içki zehirlenmelerinde bilanço ağırlaşıyor. Tekirdağ'da sahte içki zehirlenmesine bağlı olarak bir kişi daha yaşamını yitirdi. Üç gündür tedavi gören 54 yaşındaki Cüneyt K. hayatını kaybetti.

İzmir’in Foça ilçesinde sahte içkiden zehirlenip tedavi gören Barbaros Hayrettin Öz'ün beyin ölümü gerçekleşmişti, bugün ise hayatını kaybettiği öğrenildi Öz'ün ölümüyle, kentte hayatını kaybedenlerin sayısı 22'ye çıktı. Öğle saatlerinde Aydın’da ve Kırklareli’nden birer kişinin öldüğü haberi geldi.

Kırıkkale, İzmir, Mersin, İstanbul, Muğla, Aydın, Trabzon, Zonguldak, Tekirdağ ve Kırklareli olmak üzere 10 kentte hayatını kaybedenlerin sayısı 55’e yükseldi.

ARAŞTIRMA: Türkiye'de 'sahte içkinin' haritası... Son iki yılın sayısına beş günde ulaşıldı İlginizi Çekebilir ARAŞTIRMA: Türkiye'de 'sahte içkinin' haritası... Son iki yılın sayısına beş günde ulaşıldı DOSYA: Türkiye'de neden bu kadar sahte içki üretiliyor? İlginizi Çekebilir DOSYA: Türkiye'de neden bu kadar sahte içki üretiliyor? Rakı ciddi iştir İlginizi Çekebilir Rakı ciddi iştir