Sözcü Plus Giriş

Sakarya’da bina çöktü, işçiler göçük altında kalmaktan son anda kurtuldu

Sakarya'da temel kazısı sırasında kazı alanının yanındaki bina çöktü. Çökme esnasında çöken binanın arka kısmında çalışan işçiler son anda göçük altında kalmaktan kurtuldu. Yıkılan binanın sahipleri ise inşaat firmasının yıkıma kasten sebep olduğunu öne sürdü.

10:43 -

Olay, Adapazarı Atatürk Bulvarı üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Atatürk Bulvarında meydana gelen olayda, Döner Geçit Sokak üzerinde binanın temeli için iş makinesi tarafından yapılan kazı esnasında hemen yan tarafında bulunan bir binada çökme yaşandı.

Çökme esnasında binanın arka kısmında çalışan işçiler son anda göçük altında kalmaktan kurtuldu. Çöken binanın yanındaki binalar ve dükkanlar boşaltıldı.

Çöken binanın sahipleri inşaat firmasının binalarını kasten yıktığını öne sürdü. Foto: İHA

‘BİZİM BİNAYI DA İSTEDİ VERMEDİK TEMELE KADAR GİRDİ’

Mal sahibinin kızı Esra Arık yaptığı açıklamada, “Temel çalışması yapıyorlardı, bizim binalarımızı da istedi vermedik. Vermediğimiz için de temelin dibine kadar girdi, kaç sefer uyardık yapı denetimden de ama bir türlü bizi dinlemedi, bütün temele girdi.

İşte sonuç bu. Saat 09.30 sıralarında meydana geldi çökme. İşçiler içeriden zor çıktılar. İşçiler kıl payı kurtuldular. Sonuç bu işte, maddi zarar olarak hiçbir şey belirli değil ama yardım istiyorum, mağdurun arkasında dursunlar. Yetkililerden benim mağduriyetimi gidermeleri için yardım istiyorum” dedi. (İHA) 

Son güncelleme: 09:14 30.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more