Sözcü Plus Giriş

Son depremler: Tokat’ta 4.2 büyüklüğünde deprem! Sivas’ta da hissedildi

Tokat'ın Almus ilçesinde saat 11.04'te Richter ölçeğine göre 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Tokat'ın yanı sıra Sivas´ta da hissedilen deprem, kısa süreli paniğe neden oldu. İşte AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler listesi...

Sozcu.com.tr
11:16 -

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı’nın merkez üssünü Tokat’ın Almus ilçesi Mescitköy yakınları olarak saptadığı deprem, saat 11.04’te meydana geldi. Yerin 19.70 kilometre derinliğinde olan deprem, Tokat’ın yanı sıra Sivas’ta da hissedildi. Kısa süreli paniğe neden olan deprem, can ve mal kaybına yol açmadı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 4.1 olarak açıkladı. Depremin derinliğini ise 5 kilometre olarak ölçtü.

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER

Son güncelleme: 12:38 19.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more