Sokağa çıkma yasağıyla ilgili İmamoğlu’ndan ilk değerlendirme!

İçişleri Bakanlığı'nın son dakika olarak aldığı 31 ildeki sokağa çıkma yasağı kararıyla ilgili İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan ilk açıklama geldi. İmamoğlu, "Sokağa çıkma yasağı kararı ansızın alınmamalı. İBB olarak bu kritik karardan haberdar değiliz, bilgilendirilmedik. Yarın İstanbul’da hangi hizmetleri verip vermeyeceğimizi bile bilmiyoruz" dedi. İmamoğlu ikinci açıklamasında ise vatandaşlara eve dönme çağrısında bulundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sokağa çıkma yasağı kararı ansızın alınmamalı. İBB olarak bu kritik karardan haberdar değiliz, bilgilendirilmedik. Yarın İstanbul'da hangi hizmetleri verip vermeyeceğimizi bile bilmiyoruz. Ortak akıl ve iş birliği olmayan her karar sadece kafa karışıklığı ve panik yaratır” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU’NDAN İKİNCİ AÇIKLAMA

İBB Başkanı yaptığı ikinci açıklamada ise şunları söyledi:

11 Nisan Cumartesi itibariyle İBB'nin tüm hizmetleri sokağa çıkma serbestisi olanlar için devam edecek. Halk Ekmek ve Hamidiye Su %100 üretime geçti. İBB, tüm İstanbul'un gıda ihtiyacına yetecek kapasitededir. Halkımız sakin olsun ve güvende hissetsin. Lütfen herkes evine dönsün.

METRO İSTANBUL’DAN AÇIKLAMA

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile ilan edilen sokağa çıkma yasağından dolayı 11-12 Nisan tarihlerinde hatlarımızda sefer yapılmayacaktır. 13 Nisan Pazartesi günü itibariyle seferlerimiz normal tarifeye uygun devam edecektir.

 

Son dakika... 31 ilde sokağa çıkma yasağı ilan edildi! İşte sokağa çıkma yasağı ilan edilen tüm iller... İlginizi Çekebilir Son dakika... 31 ilde sokağa çıkma yasağı ilan edildi! İşte sokağa çıkma yasağı ilan edilen tüm iller...