Sözcü Plus Giriş

İHA “Süleyman Soylu’dan ilk açıklama” haberini iptal etti

İstifa kararı dün gece gündeme bomba gibi düşen ve ilerleyen saatlerde bu kararı Cumhurbaşkanı tarafından geri çevrilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan henüz bir açıklama yapılmadı. İHA, abonelerine "Soylu'dan ilk açıklama" şeklinde servis ettiği haberi geri çekti. Ajansın Soylu'nun iki yıl önce yaptığı bir açıklamayı yeniymiş gibi geçtiği ortaya çıktı.

Güncellenme: 11:54, 13/04/2020
İHA “Süleyman Soylu’dan ilk açıklama” haberini iptal etti

Dün akşam saatlerinde görevinden ayrıldığını açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmedi. İhlas Haber Ajansı’nın abonelerine servis ettiği ve ardından iptal ettiği haberde, Bakan Soylu’nun “Allah hem milletimize hem de bizden umudu olanlara, bizi mahcup etmesin. Aynı kararlılıkla devam etmeliyiz. Allah'a emanet olun” dediğini öne sürmüştü. İHA, haberinin kaynağından iptal edildiğini duyurdu.

İHA HABERİ GERİ ÇEKTİ

İHA’nın açıklaması şu şekilde:

* ‘Bakan Soylu'dan ilk açıklama: “Aynı kararlılıkla devam etmeliyiz”’ başlıklı haberimiz kaynağından iptal edilmiştir. Düzeltir abonelerimizden özür dileriz.

NE OLMUŞTU?

Bakan Soylu, dün Twitter hesabından paylaştığı mesajda cuma gecesi getirilen 2 günlük sokağa çıkma yasağı öncesi yaşanan kaosu işaret ederek “Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir” ifadeleriyle görevi bıraktığını açıklamıştı.

Soylu'nun istifa kararı ile ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada “Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir” denilerek göreve devam edeceği kaydedilmişti.

İlginizi ÇekebilirDikkat çeken detay... Mesaj yerinde!Dikkat çeken detay... Mesaj yerinde!

 

İlginizi ÇekebilirBiri büyük ikisi güncel üç nedenBiri büyük ikisi güncel üç neden
Yayınlanma Tarihi:10:04,