Sözcü Plus Giriş

İran uçuşlarıyla ilgili yeni gelişme!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), tüm İran uçuşlarının iptal edildiğini açıkladı. SHGM'den yapılan açıklamada, "Tüm İran uçuşları, kargo ve tarifesiz uçaklar da dahil iptal edilmiştir. İniş veya kalkışlarına kesinlikle izin verilmeyecektir" denildi. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra yeni bir açıklama daha yapan müdürlük, Türkiye'den İran'a gidecek yolcuların taşınmasına izin verileceği ve bu uçuşlara Türk yolcu alınmayacağını belirtti.

Güncellenme: 15:50, 12/03/2020
İran uçuşlarıyla ilgili yeni gelişme!

İran’da onlarca kişinin ölümüne neden olan Koronavirüs nedeniyle daha önce Sağlık Bakanlığı’na bağlı Bilim Kurulu’nun tavsiyesi üzerine İran uçuşları tek taraflı olarak gerçekleştiriliyordu. SHGM’nin bugün aldığı kararla tüm İran uçuşları askıya alındı.

Karar doğrultusunda Tahran-İstanbul seferini yapmak için havalanan İran Havayolları’na ait iki uçak, kısa bir süre sonra geri döndü.

Uçakların Tahran Havalimanı’na iniş yapması planlanıyor.

YENİ KARAR ALINDI

SHGM’nin aldığı karardan birkaç saat sonraysa yeni bir açıklama daha geldi. İranlı yolcuların İstanbul’da kalması nedeniyle, resmi twitter adresinden bir açıklama yapıldı.

Açıklamada Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, “Türkiye ile İran arasındaki yolcu uçuşları ikinci bir duyuruya kadar durdurulmuş olup, İranlı taşıyıcıların yolcusuz gelerek Türkiye’den İran’a gidecek yolcuları taşımasına izin verilecektir. Bu uçuşlarda Türk yolcu taşınmayacaktır. Kamuoyu ve ilgililere duyurulur” diye bilgi verdi.

İRAN’DAN GELECEK UÇAĞI BEKLİYORLAR 

Tahran’a gitmek için havalimanına gelen yolculardan Mehdi Şamiz, “Görüldüğü gibi herkes burada ama hiçbir şey belli değil. Yani İran uçaklarına izin vermişler, vermemişler boş uçakları tekrar İran’a döndürmüşler. Biz Tahran’a gidecektik. Ama en sonunda bize tekrar uçak bileti verdiler İran’dan yeniden uçak gelecekmiş. Otelde kalıyordum uçuş olmazsa tekrar otele gideceğim” dedi.

Meysem Kavasi ise, “Saat 16.30’da havalimanına geldim. Havalimanında uçağın gelmediğini ve iptal olduğunu söylediler. Daha sonra uçak geliyor dediler. Herkes otelde kalıyor para bitti” diye konuştu. DHA

İlginizi ÇekebilirTahran'dan kalkan uçak, İstanbul'a iniş yaptı!Tahran'dan kalkan uçak, İstanbul'a iniş yaptı!
Yayınlanma Tarihi:18:22,