Tüpraş’ta korkutan alevler

Tüpraş İzmit Rafinerisi’nin bacasını alevler sardı. Bacadan yükselen alevler görenleri korkuttu. Tüpraş konuyla ilgili bir açıklama yayınlayarak, alevlerin kontrollü gaz salınımı dolayısıyla oluştuğunu duyurdu.

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde yer alan Tüpraş rafinerisindeki alevler korkuttu. Rafineri bacasındaki alevlerin teknik bir arıza nedeniyle kaynaklandığı öğrenildi.

Vatandaşları tedirgin eden büyük alev Tüpraş'ın simgesi haline gelen meşale bacasında kendini gösterdi. Düzenli olarak bir kısım gaz salınımı yapılan rafineri bacasındaki meşalenin boyu onlarca metre yükseğe kadar çıktı.

TÜPRAŞ: OLAĞANÜSTÜ BİR DURUM YOK

Tüpraş’tan konuyla ilgili sabah saatlerinde yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; “Dün gece Tüpraş İzmit Rafinerisi meşalesinde (flare) alev boyunda kontrollü olarak geçici yükselme olmuştur. Üretim süreçlerimize ilişkin sıra dışı bir gelişme söz konusu olmayıp, alev boyunun işletme şartlarına bağlı olarak yükselmesi veya değişmesi normaldir. Olayın insan ve çevre sağlığı açısından olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır. Rafinerimizde operasyonlarımız normal şekilde devam etmektedir.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...