Vali Yerlikaya: Uçak 30 metre yükseklikten yola düştü

Sabiha Gökçen'de meydana gelen uçak kazasıyla ilgili açıklama yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Uçak 30 metre yükseklikten yola düştü ve 50-60 metre sürüklendi. 175 yolcu, 2 bebek ve 4 mürettebat ve 2 pilot vardı" dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da yaptığı açıklamada 157 kişinin yaralandığını bir kişinin de hayatını kaybettiğini duyurdu.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yolcu uçağının pistten çıktığı bölgeye geldi.

Vali Yerlikaya burada basına bir açıklama yaptı. Vali Yerlikaya açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

* Bu akşamüzeri saat 18.30 civarında İzmir-Sabiha Gökçen İstanbul seferini yapan Pegasus yolcu uçağı maalesef kötü hava koşulları sebebiyle piste tutunamıyor. Pistten çıktıktan sonra 50 60 metre sürükleniyor.

* TEM'den E5'e bağlantı yolunun olduğu mevkide 30-40 metre yüksekten buraya düşüyor. 175 yolcu, 2 bebek, 4 mürettebat ve 2 pilotumuz var. Şu ana kadar hastanelere 120 yaralı taşıdık.

* İçeride şu anda arkadaşlarımız yaralıları kurtarma çalışmalarını yapıyor. 112'miz, itfaiyemiz, AFAD'ımız hep birlikte olay yerindeki yaralılarımızı ilk andan itibaren kurtarıp en yakın hastaneye taşıyorlar.

* Sağlık Bakanımız da Lütfi Kırdar Eğitim Araştırma Hastanesi'nde. Birazda havalimanındaki kriz merkezine geçeceğiz. 1 saat sonra tekrar sizlerle buluşacağız. Bir sat önceki rakamla şimdiki rakam farklı. Üzüntümüz büyük. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

* Gerçekten daha büyük bir kaza olmasından, bu şekilde kurtulduğumuz için mutluyuz. Yangın çıkabilirdi. Soğutma çalışmaları epey vakit sürdü. 1-2 arkadaşımız haricinde yaralıların hepsi hafif. Havalimanı şu anda kapalı.

YARALI SAYISI ARTTI

Vali Yerlikaya’nın yaptığı açıklamadan kısa süre sonra İl Sağlık Müdürlüğü’nden de yeni bir açıklama geldi ve 139 kişinin kazada yaralandığı belirtildi. Öte yandan kazada yaralanan 139 kişinin 18 ayrı hastaneye sevk edildiği ifade edildi.

 

BAKAN KOCA: 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da yaptığı açıklamada 157 kişinin yaralandığını bir kişinin de hayatını kaybettiğini duyurdu. Koca, şu ifadeleri kullandı;

Yaralı sayımız 157 kişi oldu. 6 hastamız yoğun bakım şartlarında takip ediliyor.

Yoğun bakım hastalarının genel durumu ciddi ve ağır değil. 1 hasta için ameliyat planlanmakta.

 

Sabiha Gökçen'de uçak pistten çıkarak parçalandı! İlginizi Çekebilir Sabiha Gökçen'de uçak pistten çıkarak parçalandı!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...