Van Gölü’nden acı haberler gelmeye devam ediyor: Ölü sayısı 31’e çıktı çıktı

Van Gölü'nde kaçak göçmenleri taşırken batan ve Çarpanak Adası açıklarında 106.5 metre derinlikte tespit edilen tekneden 5 cansız bedenin daha çıkarılmasıyla hayatını kaybeden göçmenlerin sayısı 31'e ulaştı.

Gevaş ilçesine bağlı Altınsaç Mahallesi’nde 27 Haziran günü saat 22.00 sıralarında kendi tekneleriyle Van Gölü’ne açılan Sedat ve Medeni Akbaş için yapılan kayıp ihbarının ardından Medeni Akbaş, 28 Haziran günü saat 23.00 Tuşba ilçesi Çitören Mahallesi yakınlarında bulunarak jandarma ekiplerine teslim edilmişti.

FOTO: DHA

Medeni Akbaş’ın verdiği bilgiler doğrultusunda Sedat Akbaş ile yaklaşık 60 kaçak göçmenin bulunduğu değerlendirilen teknenin battığı bölgede arama çalışması başlatılmıştı.

Van Jandarma Sualtı Timi, JAK Sualtı Timi, Deniz Kuvvetleri ROW Timi ve Sahil Güvenlik ROW Timi'nin katıldığı çalışmalarda Çarpanak Adası açıklarında 106.5 metre derinlikte tespit edilen teknedeki cesetler ROW cihazıyla çıkarılmaya devam ediliyor.

Şimdiye kadar kaçak göçmenlere ait olduğu değerlendirilen 13 ceset su yüzeyinde bulunurken, 13 ceset ise tekneden çıkarılmıştı. Bugün devam eden çalışmalar sonucunda 5 cesedin daha çıkarılmasıyla toplam ulaşılan ceset sayısı 31 oldu.

Göçmenlara ait olduğu değerlendirilen bir çanta da güvenlik güçlerince koruma altına alındı.

Van'da ölü sayısı arttı İlginizi Çekebilir Van'da ölü sayısı arttı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...