Sözcü Plus Giriş

Van’da hain saldırı: 2 işçi şehit, 8 yaralı!

Van’ın Çatak ilçesi ile Siirt’in Pervari ilçesi arasında bulunan Belbuka bölgesinde yol çalışması yapan işçilerin servis aracının geçişi sırasında PKK'lı teröristlerin döşediği el yapımı patlayıcı infilak etti. Patlamada, 2 işçi şehit olurken, 8 kişi de yaralandı.

Güncellenme: 11:00, 13/06/2020

Olay, akşam saatlerinde Çatak-Pervari karayolunun 25’inci kilometresinde bulunan Narlı ile Övecek mahallelerinin yakınındaki dağlık Belbuka yaylası bölgesinde meydana geldi.

Yol çalışması yapan işçileri taşıyan servis aracı, Çatak ilçe merkezine gelirken, PKK'lı teröristlerin daha önceden yola döşedikleri el yapımı patlayıcı infilak etti.

Meydana gelen patlamada servis aracı demir yığını haline dönüşürken, olayda 2 işçi şehit oldu, 8 işçi de yaralandı.

Olayın ardından haber verilmesi üzerine bölgeye güvenlik güçleri ile ambulanslar sevk edildi.

Cenazeler ve yaralılar helikopterlerle önce Çatak Devlet Hastanesi'ne, ardından da Van'a kaldırıldı. Patlamanın meydana geldiği bölgede ise hava destekli operasyon başlatıldı.

Foto: İHA

HASTANE BAHÇESİNDE AĞITLAR YÜKSELDİ

Hain saldırıda şehit olan işçilerden Emrah Baran ve Murat Yağdıran'ın yakınları hastanede fenalık geçirirken, hastane bahçesinde Kürtçe ve Türkçe ağıtlar yükseldi.

YARALILARIN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Saldırıda yaralanan 8 işçi acil müdahalenin ardından servise çıkarıldı. Saldırıda yaralanan 8 işçinin isimleri belli oldu.

Saldırıda yaralanan Veysel Uçar, Ramazan Ülker, Harun Baran, Burak Baran, Abdullah Dokuz, Cevdet Bağ ve Ali Dülek'in hayati tehlikesi bulunmazken, Oktay Baran isimli işçinin sağlık durumu ise ciddiyetini koruyor.

Foto: İHA

VAN VALİLİĞİ: 2 ŞEHİT, 8 YARALI

Van Valiliği’nden saldırı ile ilgili yapılan açıklamada 2 işçinin şehit olduğu, 8 kişinin de yaralandığı belirtildi.

PKK’lı teröristlerce gerçekleştirilen saldırı ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

* İlimiz Çatak ilçesi Narlı bölgesindeki Belbuka Yaylasına yol çalışması yapan yüklenici firmanın sivil servis aracına bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarınca saat 18.00 sıralarında EYP ile saldırı düzenlenmiştir.

* Saldırıda araçta bulunan 2 işçi şehit olurken, 8 işçi de yaralanmıştır. Yaralı işçiler helikopterle Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. Yaralılarımızın hayati tehlikesi bulunmamaktadır.

* Şehit işçilerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

* Tek amacı bölge halkına hizmet götürmek olan sivil işçilere menfur saldırı düzenleyen bölücü terör örgütünü ve arkasında duranları telin ediyoruz.

* Saldırı sonrası, bölgede geniş çaplı operasyon başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur. (DHA, İHA)

İlginizi ÇekebilirTuruncu listedeki terörist etkisiz hale getirildi!Turuncu listedeki terörist etkisiz hale getirildi!İlginizi ÇekebilirBakan Koca, coronadan kaynaklı güncel can kaybı ve vaka sayısını açıkladıBakan Koca, coronadan kaynaklı güncel can kaybı ve vaka sayısını açıkladı
Yayınlanma Tarihi:21:04,