Çığ felaketinde maalesef ölü sayısı yükseliyor

Van Bahçesaray'da yaşanan çığ felaketinde kar altında kalan iki kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Böylece peş peşe meydana gelen iki çığ felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 41'e yükseldi. Yaralı sayısı ise 84 olarak açıklandı. Çığ altında kalan bir kişiyi arama çalışmaları ise sürüyor.

Çığ felaketinde maalesef ölü sayısı yükseliyor

Van Bahçesaray ve Çatak ilçeleri arasındaki bölgeye düşen ikinci çığda yaşamını yitirenlerin sayısı maalesef 36’ya yükseldi. Evvelsi gün düşen ilk çığda da beş kişi hayatını kaybetmişti.

Bahçesaray ilçesinde önceki gün çığ altında kalan minibüsteki iki kişiyi arama çalışmalarını yürüten ekiplerin üzerine dün öğle saatlerinde çığ düşmüştü. İkinci çığ faciası sonrası kurtarma çalışması başlatıldı. Çalışmalarda 60'dan fazla kişi sağ kurtarıldı.

FOTO: DHA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ikinci felaketin ardından 84 kişinin yaralı olarak hastanede tedavi altına alındığını açıkladı. Altı kişinin yoğun bakımda olduğunu ifade eden Bakan Koca, “Yoğun bakım şartlarında takip edilen hiçbir hastamızın genel durumu ciddi ya da ağır değil” dedi.