PKK’ya “Yıldırım-2 Cilo” operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığı, Hakkari'deki Cilo dağına yönelik “Yıldırım-2 Cilo” operasyonunun başlatıldığını, 3 teröristin de etkisiz hale getirildiğini duyurdu. İçişleri Bakanlığı, bir hafta önce de Şırnak'ta Cudi dağında 'Yıldırım-1 Cudi' operasyonunun başladığını açıklamıştı.

PKK’ya “Yıldırım-2 Cilo” operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığı, Hakkari‘de “Yıldırım-2 Cilo” operasyonunun başlatıldığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; operasyonda, Hakkari İl Jandarma Komutanlığında görevli, Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan bin 106 personel görev alıyor.

(FOTO: İHA)

Operasyon kapsamında tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik gece saatlerinde gerçekleştirilen hava destekli operasyonda, 3 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiği bildirildi.

(FOTO: DHA)

İLK OPERASYON: CUDİ

Şırnak kırsalındaki Cudi dağına yönelik geçen hafta ‘Yıldırım-1 Cudi’ operasyonu icra edilmeye başlanmıştı.

(FOTO: İHA)

Operasyonu duyuran İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Cudi, Kato, Gabar, Bestler Dereler ve Faraşin’i sayarak “Tek bir terörist kalmayana kadar mücadelemiz devam edecektir” ifadelerini kullanmıştı.

Terör örgütü PKK'ya 'Yıldırım-1 Cudi' operasyonu başlatıldı İlginizi Çekebilir Terör örgütü PKK'ya 'Yıldırım-1 Cudi' operasyonu başlatıldı