Sözcü Plus Giriş

Yunan adalarında da binalar yıkıldı! İki ölü

Ege Denizi'nin Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki deprem, Yunan adalarında da hissedildi. Sisam'da bazı kilise ve evlerde hasar meydana geldi. Sisam'da iki çocuğun hayatını kaybettiği öğrenildi.

Yaşar ANTER
Güncellenme: 11:08, 02/12/2020

Ege’de meydana gelen depremin ardından Yunanistan'ın Sisam adasında büyük yıkım oldu. Kilise ve 50'ye yakın evin yıkılmasının ardından yolda yürüyen 17 ve 15 yaşlarındaki iki lise öğrencisinin yıkılan evlerin duvarları altında kaldıkları ortaya çıktı.

Foto: DHA

YOLDA YÜRÜRKEN YIKILAN DUVARLARIN ALTINDA KALDILAR

Bir kız ve bir erkek öğrencinin cenazeleri enkazından altından çıkarıldı. 15 yaşındaki bir çocuk ile 64 yaşındaki bir kişi  ağır yaralı olarak kurtarılarak ambulans uçak ile Atina'daki özel bir hastaneye kaldırıldı. Sisam adasında yaralananların sayısının 30'u geçtiği, bazı köylerde enkaz altında arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Foto: DHA

MİTSOTAKİS: ÇEKTİĞİM ACIYI KELİMELERLE TARİF EDEMİYORUM

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis, iki çocuğun ölümü ile ilgili yayınladığı mesajda “Kelimeler, çocukların kaybı hakkında nasıl hissettiğini tarif etmek için çok zayıf. Bu zor zamanlarda, düşüncelerimiz onların aileleri ve denenmiş Samos’ta yaşadıkları dayanılmaz acılar ile birliktedir. En içten taziyelerimi sunuyorum” dedi.

Foto: DHA

Foto: DHA

İlginizi ÇekebilirSon dakika... İzmir'de 6.8 büyüklüğünde deprem! İstanbul'da da hissedildi!Son dakika... İzmir'de 6.8 büyüklüğünde deprem! İstanbul'da da hissedildi!İlginizi Çekebilirİzmir'deki deprem anı böyle görüntülendiİzmir'deki deprem anı böyle görüntülendiİlginizi Çekebilirİzmir depremi sonrası ürküten manzaraİzmir depremi sonrası ürküten manzara
Yayınlanma Tarihi:16:41,