Sözcü Plus Giriş

AFAD ekibinin enkaz altında telefonla konuştuğu Azize enkazdan kurtarıldı

Elazığ'ı vuran 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından arama kurtarma çalışmaları sürüyor... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 22 kişinin öldüğünü açıklarken, şimdiye kadar enkaz altında kalan 40 kişi kurtarıldı. Son olarak AFAD personelinin enkaz altındayken telefonla konuştuğu Azize adlı bir kadın yıkıntılar arasından çıkarıldı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 16:18, 25/01/2020

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri, Elazığ’da merkeze bağlı Mustafapaşa Mahallesi’nde bulunan Kalay Apartmanı’nda enkaz altına kalan Azize adlı bir kadınla telefon teması kurdu.

Telefon görüşmesi sırasında AFAD görevlisi, Azize’den yanında bulunanlara seslenmesini istiyor. DHA tarafından görüntülenen o anlarda arama-kurtarma ekibi görevlisi, Azize’ye şöyle sesleniyor:

“Hiç kimse susmasın aşağıda. Aşağıdaki herkesin annesi sensin. Tek iletişim kurduğumuz kişi sensin. Senden tek istediğim şey o teyzeye seslen. Onu konuşturmaya çalış.”

AFAD çalışanı konuşmasına şöyle devam ediyor:

“Azize görebiliyorsun değil mi, telefonun şarjına bakabilir misin? Ağabeyin de yanımızda. Biz hepimiz yukarıdayız, telefonun şarjı bitmesin. Senden tek istediğim o teyzeye seslen. Onu konuşturmaya çalış. Azize… Fatma’nın annesini çıkardık, hiçbir sorun yok, Fatma’ya da ulaştık. Onu da çıkarıcağız. Onda da hiçbir şey yok.”

Azize, depremden 17 saat sonra, AFAD personeliyle telefonda yaptığı konuşmadan kısa bir süre sonra kurtarıldı.

İlginizi ÇekebilirElazığ depremi: AFAD son bilgileri verdi! Maalesef ölü sayısı artıyorElazığ depremi: AFAD son bilgileri verdi! Maalesef ölü sayısı artıyor
Yayınlanma Tarihi:14:05,