Sosyal medya fenomeni Ares’in annesinin sözleri yürekleri burktu

Antalya'da, beyin ölümü gerçekleşen, 'Ares' ismiyle bilinen sosyal medya fenomeni Şehmuz Özdemir'in annesi Sultan Kızılay, "Başka hastaneye sevk olsun istedik, buradan çıkamayacağını söylediler. Oğlum sadece ölmüyor, hepimiz ölüyoruz. Ailemiz yok oldu" diyerek, gözyaşı döktü.

Sosyal medya fenomeni Ares’in annesinin sözleri yürekleri burktu

Olay, 4 Şubat Salı günü saat 17.00 sıralarında, Antalya merkezde meydana geldi. Sosyal medyada ‘Ares’ ismiyle fenomen olan Şehmuz Özdemir, Konyaaltı Sahili’ndeki bir kafede kendisiyle reklam anlaşması yapmak isteyen V.E. ve oğlu K.E. ile buluştu.

Bir süre burada oturan üçlü, daha sonra otomobille ayrılarak, Kepez ilçesindeki ormanlık alana gitti. V.E., ormanlık alana geldiklerinde Şehmuz Özdemir’i, kızı H.E.’yi 2 yıl önce taciz ettiği ve uygunsuz görüntülerini çektiği iddiasıyla oğlu K.E. ile birlikte dövmeye başladı.

UYGUNSUZ FOTOĞRAF İDDİASI

Özdemir, aldığı darbeler sonucu bayılırken, V.E. ve K.E. ise olay yerinden kaçtı. Özdemir, çevredekilerin ihbarıyla gelen sağlık ekiplerince ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılarak, yoğun bakımda tedaviye alındı.

Olayla ilgili inceleme başlatan polis, Şehmuz Özdemir’i darp ettiği gerekçesiyle V.E. ve oğlu K.E.’yi gözaltına aldı. Sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanan baba- oğul, ifadelerinde, H.E.’yi mesajla taciz ettiği gerekçesiyle Şehmuz Özdemir’i dövdüklerini, sosyal medya fenomeninin kızın uygunsuz fotoğraflarını elde edip, buluşmaya zorladığını ileri sürdü.

BEYİN ÖLÜMÜ DÜN GERÇEKLEŞTİ

Hastanenin yoğun bakım servisinde 13 gündür tedavisi süren Şehmuz Özdemir’in beyin ölümü dün gerçekleşti. Acı haberi alan Özdemir’in ailesi ve yakınları, fenalık geçirdi.

Kızılay’ı yakını teskin etmeye çalıştı. (FOTO: DHA)

Oğlunun başka hastanede tedavisinin mümkün olabileceğini savunan anne Sultan Kızılay, hastane yetkilileri ile iletişime geçerek, başka hastaneye sevk istedi. Kentteki özel dahil birçok hastane ile irtibata geçen aileye, beyin ölümü gerçekleştiği gerekçesiyle olumlu yanıt verilmedi.

Anne Kızılay dün, oğlunun beyin ölümü haberini aldığında “Gerekirse benim beynimi çıkarın ona takın” ifadeleriyle yürekleri yakmıştı. FOTO:İHA)

‘TEK UMUDUM OLSA O UMUDA KOŞARIM’

Hastane kapısında gözyaşı dökerek, bekleyen Sultan Kızılay, “Fransa’da beyin ölümü gerçekleşen çoğu hastanın iyileştirildiğini biliyorum. Başka hastaneye sevk olsun, istedik. ‘Olmaz’ dediler. Buradan çıkamayacağını söylediler. Tek bir umudum olsa o umuda koşarım. Ben bir anneyim, ciğerim yanıyor. Birileri yardım etsin. Oğlum sadece ölmüyor, hepimiz ölüyoruz. Ailemiz yok oldu” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...