Sosyal medya fenomeni Ares’ten kötü haber

Antalya'da 'reklam filmi çekeceğiz' bahanesiyle iki kişi tarafından ormanlık alana götürülerek, öldüresiye dövülen 'Ares' takma adlı sosyal medya fenomeni Şeyhmus Özdemir'in beyin ölümü gerçekleşti. Genç fenomenin annesi Sultan Kızılay'ın, “Evladım gidiyor. Hala kalbi çarpıyor. Hâlâ benim bir umudum var. Gerekirse benim beynimi çıkarın ona takın. Beyin nakli yapın. Ne istiyorsanız ben hazırım" sözleri yürekleri yaktı.

Sosyal medya fenomeni Ares’ten kötü haber

Sosyal medya fenomeni Şeyhmus Özdemir'in 12 günlük yaşam savaşının ardından bugün beyin ölümü gerçekleşti. Hastane bahçesine gelen Özdemir’in yakınları ile arkadaşları uzun süre gözyaşı döktü.

12 günlük yaşam savaşının ardından gelen kötü haber, Şeyhmus Özdemir’in hastane bahçesinde bekleyen yakınlarını gözyaşlarına boğdu. (FOTO: İHA)

‘REKLAM FİLMİ ÇEKECEĞİZ’ DEYİP KAÇIRMIŞLAR

Olay, 4 Şubat Salı günü Kepez’deki ormanlık alanda meydana geldi. Bir süredir sosyal medyada çektiği videolarda ‘Ares Özdemir’ adını kullanan Şeyhmus Özdemir (20), Diyabakır’daki annesini arayarak ‘Reklam filmi çekmek için beni ajans çağırdı. Bugün sözleşme imzalayacağız’ dedi.

Ardından iki kişiyle bir kafede buluşan Özdemir, iddiaya göre yine aynı kişilerce arabayla ormanlık alana götürülüp darp edildi. Genç fenomen, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesine kaldırıldı.

BABA-OĞUL TUTUKLANDI

İhbarın ardından araştırma başlatan polis, sosyal medya fenomenini darp ettiği iddia edilen V.E. ve K.E.’yi gözaltına aldı. Şüpheli baba ve oğul, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

12 GÜNDÜR YAŞAM SAVAŞI VERİYORDU

Yaklaşık 12 gündür yaşam savaşı veren Özdemir'in bugün beyin ölümü gerçekleşti.

Acılı anne Sultan Kızılay (FOTO: İHA)

“Gerekirse benim beynimi çıkarın ona takın”

“Allah rızası için kim ne yapabiliyorsa gelsin, doktor istiyorum” diyen acılı anne Sultan Kızılay, “Bu çocuğu yaşatacak bir doktor istiyorum. Bana evlat acısı yaşatmayın. Ne olur yalvarıyorum. Duyun benim sesimi. Duyun duyun duyun. Evladım gidiyor. Hâlâ kalbi çarpıyor. Hâlâ benim bir umudum var. Gerekirse benim beynimi çıkarın ona takın. Beyin nakli yapın. Ne istiyorsanız ben hazırım, ne olur Allah rızası için. Allah rızası için oğluma yardım edin. Bir doktor istiyorum. Tamam sakat olsun, ama ölmesin ben ona bebek gibi bakarım. Yavruma, çocuğuma bebek gibi bakarım. Ölmesin benim çocuğum. Kurban olduğum Allah için biri benim sesimi duysun. Benim çocuğum 12 gündür burada, ben onu bir umutla bekliyorum. Ben yavrumu bir umutla bekliyorum. Ne olur bana yardım edin” dedi.  Annenin sözleri yürekleri yaktı. (İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...