Sözcü Plus Giriş

Sosyal medyayı ayağa kaldırdı! Parkta tepki toplayan görüntüler…

Eskişehir’de 65 yaş ve üstü vatandaşlar için verilen 6 saatlik sokağa çıkma izni sırasında evlerinin karşısındaki parka sokak hayvanları için mama ve su bırakan yaşlı adama, komşusu olduğu öğrenilen bir kişi tepki gösterip üzerine yürüdü. Yaşlı adama hakaretler savuran, mama ve su kaplarını tekmeleyen kişinin görüntüleri sosyal medyada büyük tepki topladı.

23:05 -

Olay, Tepebaşı ilçesine Fatih Mahallesi'nde meydana geldi. İsminin Yavuz olduğu öğrenilen bir kişi 65 yaş ve üstü vatandaşlar için verilen izinle birlikte dışarı çıktı.

Evlerinin karşısındaki parka giden ve isminin Yavuz olduğu öğrenilen yaşlı adam, sokak hayvanları için mama ve su kapları koydu. Bu sırada henüz kimliği belirlenemeyen ve komşusu olduğu öğrenilen bir kişi de yaşlı adama tepki gösterdi.

Sokak hayvanları için bırakılan kapları tekmeleyen kişi, yaşlı adamın üzerine yürüyüp “Bu nedir ya? Kedi, köpek sinek doluyor buraya” diyerek hareket etti.

“HERKES GÖRSÜN, CEZASINI ÇEKSİN İSTİYORUZ”

Araya girenler sayesinde tartışma sona ererken, bu anlar ise başka bir apartman komşusu tarafından cep telefonuyla görüntülenerek sosyal medyada paylaşıldı. Kısa sürede yayılan videoya tepki yağdı.

Sosyal medyada yer alan görüntülerin paylaşımında ise şöyle denildi:

* Görüntüler Eskişehir Fatih mahallesi Halman sokakta bulunan parkımızda 17 Mayıs tarihinde saat 16.00 civarında yaşandı.

* Ortak kullanım ve hayvanların yaşam alanı olan parklarda bulunan suları devirerek onları besleyen amcamıza saldırıda bulunuyor.

* Bu yaptığı davranışı herkes görsün ve cezasını çeksin istiyoruz. Bu günlerde bizlere daha çok ihtiyacı olan canlılara yardım etmemiz, Allah’ın bizlere olan emanetini korumamız gerekirken bu yaşanan olay gerçekten son derece rahatsız edici.

* İnsanların emeklerini cabalarını atıp bu şekilde zarar veren kişiden şikâyetçiyiz!

YASAĞA RAĞMEN SOKAKTA VE MASKESİZ

Yaşlı adama evinin önündeki parkta sokak hayvanlarına mama ve su kabı koyduğu için tepki gösteren kişinin, sokağa çıkma yasağını ihlal etmesinin yanı sıra maskesiz olduğu da görüntülere yansıdı. (DHA)

İLGİLİ HABERTürkiye'de coronadan kaynaklı güncel can kaybı ve vaka sayısı açıklandıTürkiye'de coronadan kaynaklı güncel can kaybı ve vaka sayısı açıklandı İLGİLİ HABERBilim Kurulu Üyesi Ateş Kara açıkladı: Sıcaklık artışı corona bulaşını azaltıyor!Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara açıkladı: Sıcaklık artışı corona bulaşını azaltıyor!

 

 

Son güncelleme: 23:09 17.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more