Sözcü Plus Giriş

Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu için son günler! 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı başvuru ekranı…

Sözleşmeli öğretmenlik atamaları için ön başvuru süreci devam ediyor. Son günün yaklaştığı başvuru sürecinin ardından sözleşmeli öğretmen adaylarının sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 22 Haziran'da ilan edilecek. Peki 20 bin sözleşmeli öğretmenlik başvurusu nasıl yapılır? Sözleşmeli öğretmen başvurusu ne zaman bitiyor?

Güncellenme: 09:25, 08/06/2020
Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu için son günler! 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı başvuru ekranı…

Sözleşmeli öğretmenlik için bekleyen binlerce adayı ilgilendiren atama takvimi tarihleri geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Adayların gözü artık 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilişkin tercihlerin gerçekleştirileceği ve ardından merakla beklenen atamaların yapılacağı tarihlerde.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU SAYFASI

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak sözlü sınava davet edilmek üzere yapılacak başvuru elektronik ortamda https://ilkatama.meb.gov.tr adresinden alınacaktır.

Adaylar sisteme giriş yaptıktan sonra, sözlü sınav merkezi tercihlerini işaretleyecektir.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASI 60 ALANDA OLACAK

60 alanda öğretmen ataması gerçekleştirilecek. Atama için başvurularda taban puan 50 olacak.

Bu kapsamda en fazla atama yapılacak 10 branş arasında sınıf öğretmenliği ilk sırada yer aldı. Sınıf öğretmenliğinden 2 bin 831 atama gerçekleştirilecek. Din kültürü ve ahlak bilgisi alanından 1801, İngilizceden 1739, ilköğretim matematik alanından 1701, okul öncesi öğretmenliğinden 1518, rehberlik alanından 1373, Türkçeden 1300, özel eğitim branşından 1118, fen bilimlerinden 1026 öğretmenin ataması gerçekleştirilecek.

Beden eğitimi branşından haziran döneminde 810 öğretmenin ataması için başvuru alınacak. Bu alan için ayrılan toplam 900 kontenjanın 90'ı, daha sonra yapılacak olan milli sporcuların atamaları için kullanılacak.

2020 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMA TAKVİMİ BELLİ OLDU

2020 Haziran ayında yapılacak olan sözleşmeli öğretmen atama kontenjan listesi yayımlandı.