Taksicinin coronalı müşteri isyanı: İndirsem bir türlü, gitsem bir türlü

Kırıkkale’de polisin denetimine takılan bir taksici, taşıdığı müşterilerinin birçoğunun hastaneye corona virüsü testi yaptırmaya gittiğini belirterek isyan etti: "Adam bindikten sonra 'ben hastaneye test yaptırmaya gidiyorum' diyor. İndirsem bir türlü gitsem bir türlü" dedi.

Taksicinin coronalı müşteri isyanı: İndirsem bir türlü, gitsem bir türlü

Kırıkkale Valiliği koordinesinde İl Salgın Denetim ekiplerince kent genelinde eş zamanlı corona virüsü denetimleri gerçekleştirildi. Denetimlerde, toplu ulaşım araçları tek tek kontrol edildi. Özellikle yolcu kapasite sınırlaması, HES kodu, maske takma zorunluluğu ve ulaşım araçlarında gerekli hijyen/temizlik tedbirleri kontrol edildi.

Başta pazar yerleri, toplu ulaşım araçları ve alışveriş merkezleri olmak üzere vatandaşların kalabalık şekilde bulunabildiği yerlere yönelik yoğunlaştırılmış denetimler gerçekleştirildi. Ticari taksi ve toplu taşıma araçların sürücülerini ‘HES kodu’ kontrolleri gerçekleştirildi.

“HER GÜN BENİ DENETLİYORSUN”

Zafer Caddesi’ndeki bir durakta ise taksicilik yapan Halil Akdoğan, denetim yapan ekiplere, “Her gün beni kontrol ediyorsun” diyerek tepki gösterdi. Görevli ise tedbir amaçlı kontrollerin gerçekleştirildiğini söyledi. Bazı taksiciler de ‘coronalı müşteri’ korkusu yaşıyor.  Öte yandan, kentteki semt pazarlarında ve alışveriş merkezlerinde denetimler sürüyor.

“KORKUYORUZ”

6 yıldır Atatürk Bulvarında taksicilik yapan Ömer Ünsal, “Biz zaten denetime gerek kalmadan her şeyimizi tamamlıyoruz. Eksiğimiz yok sadece sıkıntımız hastalık. Korkuyoruz, akşama kadar kaç kişiyle muhatap oluyoruz. İnsanlar hastalık mı, değil mi bilemiyoruz. Buradan yürüdükten sonra adam diyor ki ‘ben hastaneye test yaptırmaya gidiyorum’ diyor. İndirsem bir türlü gitsem bir türlü. Onu indiriyoruz sonra aracın içerisini tertemiz yıkıyoruz. Dezenfektanlıyoruz elimizi yüzümüzü sürekli yıkıyoruz. Yapacak bir şey yok bu Allah’tan gelen bir şey” dedi. (İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Atatürk Corona HES kodu Kırıkkale Maske pazar
Loading...