Sözcü Plus Giriş

Tartışma yaratan yanıta belediye başkanından açıklama: Eczane dezenfekte edildi

İstanbul Sancaktepe’de corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden eczacı İsmail Durmuş’un eczanesinin dezenfekte edilmesi için sosyal medyadan belediyeye ilettiği talebe hayatını kaybettikten sonra gelen tartışma yaratan yanıt ile ilgili Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü açıklama yaptı. Döğücü, “Yazılan cevap üzerine soruşturma başlattık. Gördük ki talep üzerine ekiplerimiz dezenfekte çalışmasını yapmış ancak sosyal medya editörümüz geriye dönük tarama esnasında konudan bihaber cevaplandırma yapmış” dedi.

Sözcü İstanbul
Güncellenme: 20:39, 11/04/2020
Tartışma yaratan yanıta belediye başkanından açıklama: Eczane dezenfekte edildi

Sancaktepe'de eczacılık yapan 37 yaşındaki İsmail Durmuş, corona virüsü nedeniyle yaşamını yitirdi.

Yaşamını yitiren Durmuş'un 18 Mart'ta eczanesinin dezenfekte edilmesi için Twitter hesabından Sancaktepe Belediyesi'ne ilettiği talebe gelen yanıt sosyal medyada tartışma yarattı. Çünkü Durmuş'un talebine yanıt tam 24 gün sonra hayatını kaybettikten sonra geldi.

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Durmuş, Twitter'dan paylaştığı mesajda “Değerli ilgili yetkililer Sancaktepe bölgesinde yer alan eczanelerimizin dezenfekte edilmesini talep ve rica ediyoruz. Az önce karşımda yer alan aile sağlığı merkezi dezenfekte edildi ama ricalarımıza rağmen eczanemiz edilmedi” demişti.

Sancaktepe Belediyesi bugün mesaja geri dönerek iletişim bilgilerini istedi. Sosyal medyada tartışma yaratan yanıt ile ilgili Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü sosyal medya hesabından “Minnettar olduğumuz bir eczacımızı kaybettik, İsmail Durmuş. Geride kalan minicik bebek ve gözü yaşlı eş varken kelimeler beyhude kalıyor. Yaşadığımız hassas durumla ilgili bir açıklama yapmamız geride kalanlara borcumuz” diyerek konuyla ilgili açıklama yaptı.

“TALEP ÜZERİNE DEZENFEKTE ÇALIŞMASI YAPILMIŞ”

Döğücü, sosyal medyadan talebe verilen yanıt üzerine soruşturma başlattıklarını belirterek şunları söyledi:

*Gördük ki, İsmail Durmuş'un talebi üzerine ekiplerimiz dezenfekte çalışmasını yapmış ancak sosyal medya editörümüz geriye dönük tarama esnasında konudan bihaber cevaplandırma yapmış.

*Sayın İsmail Durmuş'un eşi ve henüz altı aylık bebeği başta olmak üzere, bütün ailesine, eczacı camiasına başsağlığı diliyorum. Eşi ve bebeği artık bize emanettir.

FOTOĞRAFI PAYLAŞILDI

Döğücü, Durmuş'un eczanesinde yapılan dezenfekte çalışması sırasında çekilen fotoğrafı da paylaştı. Sancaktepe Belediyesi'nden yapılan açıklamada Durmuş'un eczanesine 30 Mart ve 6 Nisan tarihlerinde dezenfekte için gidildiği belirtildi.

İlginizi ÇekebilirCoronadan ölen genç eczacının çığlığını belediye 24 gün sonra duydu!Coronadan ölen genç eczacının çığlığını belediye 24 gün sonra duydu!
Yayınlanma Tarihi:20:38,