Sözcü Plus Giriş

Taziye düzenlenen mahalledeki 6 kişide corona tespit edildi!

Van’ın İpekyolu ilçesinde taziye düzenlenen mahallede ikamet eden 6 kişinin corona virüsü testi sonucunun pozitif çıkması üzerine 4 mahalle karantinaya alındı. Öte yandan taziyeye izin veren Ortanca Mahalle Muhtarı Yönten'in görevden alındığı açıklandı. Van Cumhuriyet Başsavcılığı, taziye düzenlenmesine izin veren muhtarla ilgili soruşturma başlattı.

18:43 -
Taziye düzenlenen mahalledeki 6 kişide corona tespit edildi!

Van Valiliği’nden yapılan açıklamada, Ortanca Mahallesi'nde Eralan ailesinden 4, Eraygen ailesinden de 2 kişinin corona virüsü testi sonucunun pozitif çıktığı ve 4 mahallenin karantinaya alındığı belirtildi.

ÇOK SAYIDA KİŞİ KARANTİNADA

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

* Korona virüs tedbirleri kapsamında yasak olmasına rağmen taziye kuran vatandaşlar ve buna izin veren muhtar Mehmet Nuri Yönten hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmış, ‘görevi ihmalden' görevden alınmıştır.

* Ayrıca, kurulan taziyeye katılarak korona virüs testi pozitif çıkan vatandaşlarla temasta bulunan çok sayıda vatandaşın olduğu değerlendirilen Gövelek, Arıtoprak ve Karakoç mahalleleri de karantinaya alınmıştır.

* Mahallelerde sağlık ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

MUHTAR HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Van Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, şöyle denildi:

* İlimiz İpekyolu ilçesi Ortanca Mahallesinde Eralan ailesinden 4 Eraygen ailesinden de 2 kişinin korona virüs (Covid-19) testinin pozitif çıkması üzerine Van Valiliğinin kararı ile ilimiz Ortanca Mahallesi karantina altına alınmıştır.

* Kurulan taziyeye katılarak korona virüs testi pozitif çıkan vatandaşlarla temasta bulunan çok sayıda vatandaşın olduğu değerlendirilen Gövelek, Arıtoprak ve Karakoç mahalleleri de karantinaya alınmış olup, İpekyolu ilçesi Ortanca mahallesinde korona virüs tedbirleri kapsamında yasak olmasına rağmen taziye kuran vatandaşlar ve buna izin veren Muhtar Mehmet Nuri Yönten hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca TCK'nun 257/1 . maddesi uyarınca ‘Görevi Kötüye Kullanma' suçundan soruşturma başlatılmıştır. İHA

İLGİLİ HABERValilik açıkladı! 2 ilçede 24 yeni corona virüsü vakası görüldüValilik açıkladı! 2 ilçede 24 yeni corona virüsü vakası görüldü
Son güncelleme: 21:43 05.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more